DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Staj Desteği
Staj Desteği

Yurt dışına ister üniversite eğitimi ile isterseniz dil eğitimi ile gidin; tüm staj fırsatlarını sizinle paylaşacağız.

Devamı
Yurt Dışında Sınavsız Tıp Eğitimi: Kazan Devlet Tıp Üniversitesi

Sınavsız eğitim denince akla ilk gelen ülkelerden biri de Rusya’dır. Özellikle mühendislik, teknoloji gibi alanlardaki büyük yatırımlarıyla Rusya, ülkemizden ve dünyadan büyük bir öğrenci göçü alıyor. Batı Avrupa’dan geri kalmayan eğitim kalitesiyle birlikte, bu ülkelere göre daha uygun yaşam ve harç maliyetleri Rusya'yı öğrenciler için tercih edilebilir bir ülke kılıyor. Ayrıca üniversiteleri çoğu öğrencinin tercih listelerine giriyor. Bahsi geçen bölümlerin dışında da Rusya’da kaliteli tıp eğitimi, sınavsız olarak mümkün. 

Yurt dışında sınavsız tıp eğitimi imkanı sağlayan bu ülkede öne çıkan bir sürü üniversite mevcut: Nijniy Novgorod, Moskova, St. Petersburg... Bu okullar tıp eğitimleriyle birlikte diğer kampüslerinde yer alan mühendislik, lojistik, teknolojik araştırma alanlarındaki eğitimlerle de öne çıkıyor. Bu metinde, bu okullarla birlikte eğitim kalitesi bakımından Batı Avrupa üniversiteleriyle yarışan bir diğer okuldan bahsetmek istiyoruz.

Kazan Devlet Tıp Üniversitesi
1814 yılında kurulan bu okul köklü bir tıp eğitimi geleneğinin mirasçısıdır ve uluslararası nitelik taşımaktadır. Kazan Devlet Üniversitesi’ne her yıl dünyanın 57 ülkesinden 700'den fazla öğrenci kayıt yaptırıyor. Diş Hekimliği, Eczacılık, Hemşirelik ve Tıp bölümlerine odaklanmış olan bu üniversitede Rusça ve İngilizce dillerinde eğitim veriliyor. Eğitim diline bağlı olarak 4, 5, 6 yıllık lisans programlarıyla birlikte bu bölümlerin yüksek lisans programları da mevcut. 
Günümüz itibariyle Kazan Devlet Tıp Üniversitesi'nde 5500'den fazla tıp öğrencisi, klinik pratisyen ve stajyer bulunmaktadır. Eğitim faaliyetleri 9 fakültede 65 bölüm bünyesinde gerçekleştirilir ve üniversitenin akademik kadrosu 1500 araştırmacı ve öğretim görevlisinden oluşmaktadır.

Kazan Devlet Üniversitesi, Moskova ve St. Petersburg'daki tıp üniversitelerinin ardından ülkenin en eski üçüncü tıp üniversitesi olup Kazan bölgesinde Rusya Federasyonu Sağlık Bakanlığı ve Eğitim-Bilim Bakanlığı tarafından tanınan tek üniversitedir. Aynı zamanda Dünya Sağlık Örgütü AVICENNA Tıp Dizini listesinde de yer alır. ECFMG (ABD), AMG, GMC ve MCI gibi prestijli uluslararası tıp konseyleri tarafından da tanınmaktadır.

Bize Ulaşın
Yurt dışında tıp eğitimi, yurt dışındaki tıp fakülteleri, Rusya üniversiteleri ve çok daha fazlası hakkında merak ettiğiniz her şeyi uzman eğitim danışmanlarımıza sorabilirsiniz. Sitemizde yer alan online iletişim formunu doldurarak bizlerle iletişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız