DRAFT BLOG

Tüm Ukrayna İçerikleri
Tüm Polonya İçerikleri
Yurtdışında Fizyoretapi Eğitimi

Polonya, Macaristan ve Letonya'nın köklü üniversitelerinde fizyoterapi eğitimi almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Yurt Dışında Sınavsız Uçak Mühendisliği  Eğitimi Fırsatı

Uçak mühendisliği; uçakların üretiminden uçuş ve iniş anlarına dek uzanan geniş, özelleştirilmiş bir bilgi birikimini kullanır. Günümüzde pek çok ülkede önem verilen ve büyük miktarlarda yatırım yapılan bir teknik eğitim alanı haline gelmiştir. Uçakların ve hava yolu taşımacılığının önemini artırarak koruması da bu alandaki eğitimin gittikçe daha fazla talep edilmesine yol açmıştır. Ülkemizden de pek çok kişi yurt dışında uçak mühendisliği eğitimi almanın yollarını araştırıyor. 

Sınav engeline takılmak istemeyenler de Doğu Avrupa’daki sınavsız eğitim uygulayan üniversiteleri tercih ediyorlar. Yurt dışında mühendislik eğitimi alanında büyük yatırımları bulunan Rusya’da ve Orta Avrupa’da sınavsız üniversiteler çok yaygın. Ülkemizde normalde yüksek puanlar gerektiren tıp, hukuk, mühendislik gibi alanların eğitimi artık yurt dışında sınavsız olarak mümkün olduğundan çok sayıda yabancı öğrenci böyle üniversitelere gitmek istiyor.

İşte bu ülkelerde sınavsız Uçak Mühendisliği eğitimi görebileceğiniz üniversitelerden bazıları…

Rusya: Nijniy Novgorod Devlet Teknik Üniversitesi

Rusya’daki Nijniy Novgorod kentinde yer alan bu üniversite Sovyetler Birliği döneminde temeli atılan sağlam devlet üniversitesi geleneğinin çok sayıdaki temsilcilerinden biridir. Bu okula kayıt yaptıran öğrenciler Rusça dilinde, çok geniş bir eğitim yelpazesinden kendilerine uygun alanı seçebilmekteler. Yaşam ve harç giderleri açısından da çoğu kişinin yüzünü güldürecek bir seçim. Sınavsız eğitimin en iyi sistemleştiği ülkelerden biri olan Rusya’daki bu okula salt lise diplomanız ve not dökümünüz ile başvurabiliyorsunuz.

Polonya: Varşova Teknoloji Üniversitesi

Avrupa’da mühendislik eğitimi almak isteyen öğrencilerin en çok tercih ettiği ülkelerden biri de Polonya. Bu ülkenin adını aldığı başkentinde yer alan üniversite Avrupa’nın en iyi ilk 1000 üniversitesi listesinde de yer alıyor. Bu okul tüm mühendislik ve teknoloji alanlarında yüksek kaliteli eğitimi oldukça ucuz harç ücretleri karşılığında sunuyor. Eğitim-öğretim dili İngilizce’dir.

Ukrayna: Kiev Politeknik Üniversitesi

Sınavsız Uçak Mühendisliği eğitimi almak için bir diğer ideal adres de burası. Ukrayna’nın başkenti olan Kiev’de yer alan bu teknik okul, 1898 yılından beri eğitim faaliyetlerini sürdürmekte olan köklü bir geleneğin temsilcisidir. Ayrıca Avrupa’nın en iyi ilk 1000 üniversitesi listesi arasında da yer almaktadır. Eğitim dili Rusça, Ukraynaca ve İngilizce olan okulda mühendislik bölümlerinin yanı sıra teknoloji alanındaki bölümlere de odaklanılmaktadır. 

Avrupa’da Uçak Mühendisliği eğitimi ve sınavsız üniversiteler ile ilgili merak ettiğiniz her şey hakkında uzman eğitim danışmanlarımız ile konuşabilirsiniz. Bizlere internet sitemizde yer alan online iletişim formunu doldurarak ulaşabilirsiniz. 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız