DRAFT BLOG

Tüm Makedonya İçerikleri
Tüm Ukrayna İçerikleri
Tüm Macaristan İçerikleri
Yurtdışında Fizyoretapi Eğitimi

Polonya, Macaristan ve Letonya'nın köklü üniversitelerinde fizyoterapi eğitimi almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Yurt Dışında Sınavsız Üniversite Eğitimi  Nedir?

Sınavların gerekliliği geniş çapta yürütülen eğitimsel tartışmaların konusudur. Bazı ülkeler artık ilköğretim müfredatlarından bile sınav uygulamalarını kaldırmaya başlamıştır. Üniversiteler de aynı şekilde sınavsız öğrenci almayı kabul etmektedir. Yurt dışında sınavsız eğitim denince akla gelen ilk ülke genellikle Rusya oluyor fakat bu sınavsız üniversite modeli Polonya, Azerbaycan, Makedonya gibi ülkelerde de aynı şekilde uygulanıyor. Yurt dışı okullarına girmenin olanaklarını arayan Türkiyeli öğrenci adayları sıklıkla bu ülkelerdeki sınavsız üniversiteleri tercih ediyor. 

Avrupa’da sınavsız eğitim alabileceğiniz üniversitelere başvurmanız için herhangi bir sınavdan geçmeniz gerekmiyor. Tek yapmanız gereken lise diplomanızı ve not dökümünüzü çıkarmak, dil yeterliliğinizi belgelemek ve başvurmak. Buradaki önemli nokta, hangi ülkenin hangi üniversitenin sizin kendi durumunuza uyduğunu iyi belirleyebilmektir. Zira Polonya’da sınavsız eğitimin koşulları Azerbaycan’da sınavsız eğitimin, Makedonya’daki sınavsız eğitimin koşullarından farklılık gösterebilmektedir. 

Bu üniversitelerden bazılarına birlikte bakabiliriz.

Polonya: Jagiellonian Üniversitesi

Tarihi Krakow şehrinde bulunan ve Polonya’nın en eski yüksek öğrenim kurumu olan Jagiellonian Üniversitesi, Avrupa’nın da en eski yüksek öğrenim kurumlarından biridir. 12 Mayıs 1364’te kurulmuştur. Günümüzde, Jagiellonian Üniversitesi 16 fakülteden oluşmakta, 4.000 civarı akademisyenle 80’den fazla çalışma alanında 40.000’in üzerinde öğrenciye eğitim vermektedir. Polonya’da, bünyesinde üç Tıp Fakültesi bulunduran tek üniversitedir ve pek çok modern laboratuvara sahiptir. Saygın araştırmacıları ve son teknoloji altyapısıyla JU, Polonya’nın önde gelen bilimsel kurumlarından biri olup dünya genelinde önemli akademik merkezlerle işbirliği halindedir.

Makedonya: Goce Delcev Üniversitesi

Goce Delcev Üniversitesi, Makedonya'da, İştip şehrinde, 27 Mart 2007 yılında meclis kararıyla kurulmuş 4. devlet üniversitesidir. Goce Delcev Üniversitesi merkez kampüsü İştip şehrinde bulunmaktadır. Başkent Üsküp'e 90 km mesafededir.  Goce Delcev Üniversitesi (İştip Üniversitesi) 1.000 yakın akademisyen ve öğretim görevlisi ile İştip’in  yanı sıra Ustrumca, Radoviş, Kocani, Kavadarci, Gevgelija, St Nikole, Vinica ve Probiştip kampüsleri ile 15 yakın fakültede 9.000 üzerinde öğrenciye eğitim vermektedir. Makedonya’da eğitim veren saygın devlet üniversitelerinden biridir. 2009 yılında Türkiye Cumhuriyeti Yüksek Öğretim Kurumu (YÖK) tarafından eğitim müfredatı uygunluğu kabul edilmiş ve uluslararası katalog da hak ettiği yeri almıştır.

Azerbaycan Teknik Üniversitesi

1950 yılında kurulan Azerbaycan Teknik Üniversitesi Bologna kriterlerine uygun eğitim vermekte olan köklü ve prestijli bir üniversitedir. Üniversitede; 26 akademik alanda, 70 farklı uzmanlık programı için yaklaşık 6000 öğrenciye  eğitim verilmektedir. Azerbaycan Teknik Üniversitesi 2009 yılında YÖK tarafından tanınmıştır. Tanınırlığının olması nedeni  ile özellikle Bilgisayar Mühendisliği alanında Türk öğrencilerden çok talep görmektedir. Okul ücretleri eğitim kalitesinin yüksekliğine karşın çok düşüktür. Bakü yakınındaki kampüsü öğrencilerin kolay ulaşabildiği bir lokasyondadır.

Bize Ulaşın

Sınavsız eğitim, Avrupa’daki sınavsız üniversiteler gibi konular hakkında merak ettikleriniz için uzman eğitim danışmanlarımızla görüşün. Bunun için internet sitemizde yer alan online iletişim formunu doldurmanız yeterli.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız