DRAFT BLOG

Tüm Almanya İçerikleri
Tüm İtalya İçerikleri
Tüm Çekya İçerikleri
Birebir Danışman
Birebir Danışman

Karar aşamanızdan mezuniyetinize kadar sizinle birlikteyiz.

Devamı
Neden Yurtdışında Eğitim? (Draft Education)

Merhaba arkadaşlar, Yeni bir dil öğrenmek, dil bilginizi geliştirmek, yeni bir eğitim sistemine aşina olmak ve sizin gibi yurt dışından gelen yüzlerce yabancı öğrenci ile birlikte yeni kültürler tanımak, bu avantajlardan sadece bazıları...

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Yurt Dışında Sınavsız Üniversite İmkanları

Yurt dışında sınavsız üniversite, lise eğitiminin tamamlanmasının ardından Yüksek Öğretim Sınavına (YKS) girmeden dünyaca ünlü üniversitelerde okumak artık daha kolay hale geldi. Çek Teknik Üniversitesi (Çekya) ve Varşova Üniversitesi (Polonya) gibi dünya sıralamasında ilk 1000 üniversite arasında yer alan üniversiteler, sınavsız üniversite imkanı sunmaktadır.

İlk olarak Avrupa ve Balkanlar'da sınavsız üniversite okumak isteyen öğrencilerin, hangi bölüm ve hangi ülkeyi tercih edeceklerini araştırmaları gerekmektedir.

  • Yurt dışında sınavsız üniversite seçiminde, mesleki gelişim ve dil katkısı referansları ile incelenerek karar verilebilir. Bunun yanı sıra, yaşamsal şartlar, ekonomik koşullar ve öğrenci kampüs hayatı hakkında farklı kaynaklar da araştırılmalıdır.

  • Öğrencilerin üniversite seçiminde, seçecekleri bölümün gerektirdiği hazırlık eğitimini alıp almama konusu da göz önünde bulundurulmalıdır. Bu durum öğrencinin üniversite tercihinde belirleyici faktörlerden biridir.

  • Öğrencilerin yurt dışında sınavsız üniversite tercihinde, seçecekleri bölümdeki dil olanaklarını iyi bilmeleri önemlidir. Bu, öğrencilerin dil becerilerine uygun bir bölüm seçmelerini ve eğitim hayatları boyunca daha verimli olmalarını sağlayabilir.

  • İngilizce eğitim almak isteyen öğrenciler, üniversiteler tarafından bu konuda bir yeterlilik belgesi veya sınavı istenildiği için, bu konuda kendilerini ispatlamaları gerekmektedir. Bu, öğrencilerin İngilizce eğitim alabilecekleri üniversiteleri belirlemede ve başvuru sürecinde önemli bir faktördür.

  • Seçilecek üniversitenin YÖK denklik işlemlerinin sorgulamaları yapılmalıdır.

Sınavsız yurt dışı üniversiteleri tercih etmek isteyen öğrenciler, hangi ülke veya üniversitenin kendileri için uygun olduğuna buradan erişebilirler. Bu bilgiler, öğrencilerin üniversite tercihlerini daha doğru bir şekilde yapmalarına yardımcı olabilir. 

 

Sınavsız Yurt Dışı Üniversiteleri

Yurt dışındaki sınavsız üniversiteler arasında başta Balkanlar olmak üzere Makedonya ve Bosna Hersek, Avrupa'da ise Litvanya, Macaristan, Polonya ve Ukrayna'daki üniversiteler öne çıkmaktadır. Ayrıca Rusya’da da üniversiteler bulunmaktadır. Bu ülkelerdeki üniversiteler, sınavsız kabul olanağı sağladıkları için özellikle Türk öğrenciler için popüler tercihler arasında yer almaktadır. Polonya, yurt dışındaki sınavsız üniversiteler arasında en fazla seçenek sunan ülkelerden biridir. Polonya üniversiteleri, sınavsız kabul olanağı sağlamaları sebebiyle Türk öğrenciler tarafından sıkça tercih edilmektedir.

 

Polonya'da Sınavsız Lisans Programları: Hangi Üniversitelerde Sunulmaktadır?

Polonya'daki sınavsız lisans programları, öğrenci adayları tarafından en çok tercih edilen seçenekler arasında yer almaktadır. Bu nedenle Polonya, Türk öğrenciler arasında popüler bir yurt dışı sınavsız eğitim tercihi olmaktadır. Ayrıca Polonya üniversiteleri, beklentilerin karşılanması açısından da öğrenciler tarafından olumlu değerlendirilmektedir.

Polonya'da sınavsız üniversite tercihleri arasında: Polonya Teknoloji Üniversitesi, Varşova Üniversitesi, Krakow Teknoloji Üniversitesi, Gdansk Teknoloji Üniversitesi, Lodz Teknoloji Üniversitesi, Wroclaw Üniversitesi gibi üniversiteler bulunmaktadır. Her üniversitenin kuralları farklıdır. Başvuru sürecini ve şartları için profesyonel destek alabilirsiniz. Bunun için sayfayı ziyaret etmenizi öneririz. 

 

Polonya'da Sınavsız Üniversitesi: Varşova

Polonya'daki sınavsız üniversitesi olan Varşova Üniversitesi, 1816 yılında kurulmuştur.  66.000 öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. İçerisinde 12 fakülte, 4 enstitü yer almaktadır.  QS dünya üniversite sıralamasına göre 2023 yılında 284. sırada yer alan üniversite, Times dünya üniversite sıralamasında ise 800. sıraya sahiptir.

  • Varşova Üniversitesi'nde lisans eğitimi 3 yıl, yüksek lisans eğitimi ise 2 yıl sürmektedir. Yabancı dil olarak İngilizce tercih edilmekte olup, öğrenci adayları İngilizce seviyelerini belgelemelidirler. İngilizce seviyesi yetersiz olan öğrenciler için hazırlık sınıfları bulunmaktadır.

  • Polonya’da öğrenim gören her öğrenci Schengen bölgelerine seyahat edebilmektedir.

  • Varşova üniversitesinden mezun olan öğrenciler mavi diplomaya sahip olmaktadırlar.

  • Varşova üniversitesinde YÖK denkliği bulunmaktadır.

  • Eğitim ve yaşam şartları Avrupa’ya daha uygundur.

Sizler de Polonya’da sınavsız üniversite ile birlikte dil öğrenin ve geçerliliği olan bir diplomaya sahip olun. Varşova Üniversitesini yakından tanımak için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız