DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Staj Desteği
Staj Desteği

Yurt dışına ister üniversite eğitimi ile isterseniz dil eğitimi ile gidin; tüm staj fırsatlarını sizinle paylaşacağız.

Devamı
Yurt Dışında Sınavsız Üniversite Nedir?

Ülkemizde üniversite eğitimi almak için üniversite sınavına girmek gereklidir. Belli bölümler için ise bu sınavdan oldukça yüksek puan almak gerekir. Tıp, Eczacılık, Hukuk, Psikoloji gibi bölümler ülkemizdeki üniversitelerde kaliteli bir şekilde verilse de, bölüm puanları yüksektir. Öğrenciler kimi zaman bu sınavlara iyi bir şekilde hazırlansa dahi sınav stresinden dolayı düşük puan alabilirler. Bu yüzden bu kişiler genellikle yurt dışında bulunan sınavsız üniversitelerde eğitim alma olanaklarını araştırmaktadır. Peki bu okullar hangileridir? 

Mühendislik Bölümlerinde Kaliteli Eğitim: Kharkov Politeknik Üniversitesi

Kharkov Politeknik Üniversitesi, Ukrayna’nın ikinci büyük kenti olan ve tanınmış bir ticari, bilimsel ve kültürel merkez niteliğini taşıyan Kharkov kentinde bulunmaktadır. Ukrayna’nın en eski üniversitelerinden biri olup 100’den fazla uzmanlık alanında öğrenci yetiştirmektedir. Bu okuldaki Uluslararası Eğitim Departmanı, öğrencilere üniversite eğitimlerine başlamadan önce Rusça öğrenme imkânı tanımakta ve öğrencileri Ukrayna’daki herhangi bir üniversitede eğitim almak için hazırlamaktadır.

Polonya'nın En Eski Kurumu: Jagiellonian Üniversitesi

Tarihi Krakow şehrinde bulunan ve Polonya’nın en eski yüksek öğrenim kurumu olan Jagiellonian Üniversitesi, Avrupa’nın da en eski yüksek öğrenim kurumlarından biridir. 12 Mayıs 1364’te kurulmuş, 2014’te 650. yılını kutlamıştır. Jagiellonian Üniversitesi, kuruluşundan itibaren uluslararası bir kurum olmuştur. Geçmişte pek çok milletten öğrenci bu üniversitede eğitim görmüştür. 

Slovenya'nın En Kaliteli Okulu: Ljubljana Üniversitesi

Ljubljana Üniversitesi, Slovenya'nın en eski ve en büyük yüksek öğrenim ve bilimsel araştırma kurumudur. 1919 yılında kurulmuştur. 40.000'den fazla lisans ve yüksek lisans öğrencisine sahip olup 23 fakülte ve üç sanat akademisinde yaklaşık 5.600 öğretim görevlisi, araştırmacı, asistan ve idari personel istihdam etmektedir. Üniversitenin merkez binası, üç akademi ve fakülteleri merkezde yer almaktadır. 

Balkanların İncisi: Uluslararası Balkan Üniversitesi

Makedonya’nın Üsküp şehrinde bulunan Balkan Üniversitesi uluslararası bir üniversite olup Avrupa ya da ABD’deki üniversitelerin yüksek eğitim ücretlerine cevap veremeyen öğrenciler için uygun alternatiflerin başında gelmektedir. Avrupa'da kaliteli bir üniversite eğitimi almayı düşünen ancak yüksek kur farkından dolayı buna yanaşamayan öğrenciler için Balkan Üniversitesi, uygun harç ücretleri ve uygun yaşam giderleri ile birlikte harika fırsatlar sunmaktadır.

Yurt dışında puan şartı aramayan bölümlerde eğitim almak için uzman eğitim danışmanlarımız ile görüşebilirsiniz. Bize iletişim formu aracılığı ile ulaşabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız