DRAFT BLOG

Tüm Polonya İçerikleri
Yurtdışında Fizyoretapi Eğitimi

Polonya, Macaristan ve Letonya'nın köklü üniversitelerinde fizyoterapi eğitimi almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Yurt Dışında Sınavsız Üniversiteler: Varşova Üniversitesi

Yurt dışında eğitim son yıllarda ortaya çıkan ve sayıları gittikçe artan sınavsız üniversiteler sayesinde çok daha kolay. Bu yurt dışı okullarındaki, giriş için herhangi bir sınav başarısı gerektirmeyen puansız bölümlerde, siz de üniversite hayallerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bu tür üniversiteler genellikle Rusya’da, Polonya’da, Macaristan’da, Azerbaycan’da ve Balkan ülkelerinde bulunuyor.  Üstelik bu ülkelerin yaşam giderlerinin uygun oluşu, yurt dışında eğitim almak isteyen Türk öğrencileri fazlası ile cezbediyor.

Başvuru ve Denklik

Sınavsız bir üniversiteye girmenin en zor kısmı, başvuracağınız üniversitenin sizin koşullarınıza uygun olup olmadığına karar vermek oluyor. Zira her ülkenin ve o ülkelerdeki üniversitelerin kendilerine göre avantajları veya size göre eksik sayılabilecek yönleri bulunuyor. Fakat eğer önceliğiniz Türkiye’de bir kariyer yapmak ise, gideceğiniz üniversitenin YÖK’ün kabul ettiği okullar arasında yer alıp almadığına dikkat etmelisiniz. Eğer YÖK tarafından tanınmayan bir üniversiteden mezun olursanız, Türkiye’de üniversite mezunu statüsü elde edemez, buna göre bir kariyer planı yapamazsınız. 

Bu yazıda, Polonya’da eğitim almak için en çok tercih edilen üniversitelerden biri olan ve YÖK’ün kabul ettiği ilk 400 üniversite arasında yer alan Varşova Üniversitesi’nden bahsedeceğiz sizlere.

Varşova Üniversitesi

Varşova Üniversitesi, Times Yüksek Öğrenim Dünya Üniversite Sıralaması ve Dünya Üniversiteleri Akademik Sıralaması gibi dünya çapında itibar sahibi sıralamalarda yüksek pozisyonlarda yer almaktadır. Dünyadaki araştırma üniversitelerinin toplam sayısının 20.000’e ulaştığı değerlendirilirse, Varşova Üniversitesi, bu toplam içindeki en iyi %3’lük dilimde yer alıyor.. Polonya’nın en iyi üniversitesi olarak kabul edilmesinin yanı sıra, Avrupa’nın bu bölgesinde yer alan diğer üniversiteler arasında da en kaliteli, köklü okullardan biridir. Öğrencilerin çoğunluğu, üniversitedeki eğitim programlarından memnun olduğu yönünde fikir belirtmektedir. Bu yönelim, üniversitenin her yıl düzenli olarak çıkarttığı anketlerle ortaya konulmaktadır. Bu sonuçlar, Varşova Üniversitesi’nin eğitim kalitesini gözler önüne sermektedir.

Okulun prestiji, sunduğu gelişim fırsatları ve çağdaş çalışma ortamı, Varşova Üniversitesinin en güçlü yönleridir. Bu okuldan mezun olan öğrencilerin %94’ünün, mezun olduktan sonra hemen iş bulabildiği de verilerle kanıtlanmıştır. 

Bize Ulaşın

Polonya’da eğitim, en kaliteli sınavsız üniversiteler ve çok daha fazlası hakkındaki tüm sorularınız için uzman eğitim danışmanlarımızla görüşün. Bunu yapmak için sitemizde yer alan online randevu formunu doldurmanız yeterlidir. 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız