DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Kariyer Danışmanlığı
Kariyer Danışmanlığı

Doğru meslek ve doğru ülke tercihi yapmanız için danışmanlarımız ile buradayız.

Devamı
Yurt Dışında Sınavsız Uzaktan Eğitim İçin Hangi Üniversiteyi Tercih Etmeliyim?

Uzaktan eğitim, pandemi süreci ile birlikte sıklıkla duyduğumuz bir eğitim modeli oldu. Ancak bu eğitim modeli çok daha eskiye dayanmakta ve özellikle Avrupa ülkelerindeki üniversitelerde kullanılmaktadır. Avrupa'da bulunan bazı okullar, sınavsız eğitimleri ile bilinmektedir. Üniversite sınavı derdi olmadan eğitim alabileceğiniz bu prestijli kurumlar, yurt dışında eğitim almak isteyenler için biçilmiş birer kaftandır. Peki hem yurt dışında hem de sınavsız olarak uzaktan eğitim okuyabileceğiniz kurumlar hangileridir?

Avrupa'da Uzaktan Eğitim Fırsatı
Yurt dışında üniversite okumak istiyorsanız ancak çalışıyorsanız veya devamlı okula gitmek için vaktiniz yoksa Makedonya’da bulunan uzaktan eğitim veren üniversiteleri tercih edebilirsiniz. Makedonya'da uzaktan eğitim veren üniversitelerde üniversite giriş sınavına girme koşulu olmadan, uzaktan eğitim imkanı bulunan bölümlerde eğitim alabilirsiniz. Uzaktan eğitim almak için gereken koşullardan biri, yılda iki kez sınavlara katılım sağlamanızdır. Makedonya’da bulunan üniversitelere gidebilmeniz için vize koşulu yoktur; 90 günü aşmamak kaydıyla, sadece pasaportunuz ile Makedonya'ya rahatlıkla giriş çıkış yapabilir ve konaklayabilirsiniz.

Makedonya; adeta Türkiye’den bir kesit gibidir. Bu nedenle sınavlar için gittiğinizde iletişim ve kültür açısından herhangi bir sorun yaşamazsınız. Sınavlarınızın olduğu süre boyunca uygun fiyatlı apartlarda konaklama imkanınız bulunmaktadır. Draft Eğitim olarak uzaktan eğitim ile ilgili tüm prosedür ve ayrıntılar hakkında yardımcı olmaktayız. Uzman ve özverili kadromuz ile dilediğiniz zaman bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Başka Hangi Ülkelerde Uzaktan Eğitim Alabilirim?
Makedonya'nın ardından uzaktan eğitim dendiği zaman akla ilk gelen ülkelerden biri Ukrayna'dır. Kharkov Ulusal Tarım Teknik Üniversitesi, uzaktan eğitim alabileceğiniz bir kurumdur. Ukrayna’nın Kharkov şehrinde bulunan Kharkov Ulusal Tarım Teknik Üniversitesi, 1930 yılında kurulmuştur. Mekatronik ve Yönetim Sistemleri Eğitim ve Araştırma Enstitüsü, Elektrik Mühendisliği ve Teknolojileri Eğitim ve Araştırma Enstitüsü, Teknik Hizmetler Eğitim ve Araştırma Enstitüsü, Proses ve Gıda Teknolojileri Eğitim ve Araştırma Enstitüsü, İşletme ve Yönetim Eğitim ve Araştırma Enstitüsü, Uzaktan ve Mektupla Eğitime Yönelik Eğitim ve Araştırma Enstitüsü, Diploma Sonrası Eğitime Yönelik Eğitim ve Araştırma Enstitüsü, Teknoloji Araştırma Enstitüsü, Tarım-Endüstri Kompleksleri Uzmanlarının Eğitimine Yönelik Eğitim Merkezi gibi çok çeşitli eğitim ve araştırma enstitülerine sahip olan köklü bir üniversitedir.

Uzaktan eğitim almak ve kayıt yaptırmak için uzman eğitim danışmanlarımız ile İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizi ziyaret edebilirsiniz. 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız