DRAFT BLOG

Tüm Ukrayna İçerikleri
En Uygun Bütçeli Yurtdışı Üniversiteleri

Dolar ve euro kuru yurtdışında üniversite okumak isteyen gençlerimizin önünde bir engel.

Ukrayna'da Eğitim ve Yaşam

Ukrayna, yurtdışında eğitim almak isteyenler için en önemli tercihler arasındadır. Öğrenci dostu olmasıyla da bilinen Ukrayna, uygun yaşam maliyetleriyle ve kaliteli eğitimle ön plana çıkıyor.

Yurt Dışında Sınavsız Uzaktan Eğitim Var mı?

Uzaktan eğitim, özellikle lisans eğitimi almak isteyen fakat derslere fiziksel katılım sağlamaya vakti olmayan öğrenci adaylarının sıklıkla tercih ettiği bir yol. Belki standart örgün öğretimdeki kadar organik hissettirmeyebilir ama düzenli bir katılım ile yüksek öğreniminizin hakkını verebilirsiniz. Bu durumda, ülkemizdeki üniversitelerin uzaktan eğitim bölümleri de tercih edilebiliyor fakat aslında yurt dışında uzaktan eğitim almak da mümkün. Uzaktan öğrenim ile yurt dışında okumak istiyorsanız size konuya dair bildiğimiz bazı şeylerden bahsetmek istiyoruz.

Uzaktan yurt dışında eğitim olanakları Batı Avrupa’ya kadar uzanmıyor. Kuzeyde Ukrayna’da, Balkanlar’da da Makedonya’da sınavsız, uzaktan eğitim seçeneği var. Bu üniversitelerin bazılarında uzaktan eğitim; hukuk, mühendislik vb. bölümlerini de kapsıyor. 

Kharkov Ulusal Tarım Teknik Üniversitesi

Bu üniversitede Bilgisayar Mühendisliği’nden Turizm ve Otelcilik’e kadar pek çok farklı alanda uzaktan eğitim almak mümkün. Ukrayna’nın en iyi 200 üniversitesi sıralamasında 61. sırada yer alan okul 1930’da, adını aldığı Kharkov kentinde kurulmuştur. Sınavsız ve uzaktan eğitim programları bulunuyor. Ukrayna ulusal ekonomisi açısından üniversite, bünyesinde yetişen kalifiye tarım uzmanlarıyla önemi bir yer teşkil ediyor. Uzaktan eğitim mühendislik bölümleri isteyen öğrenci adayları için uygun bir seçim. 

Kharkov Ulusal İçişleri Bakanlığı Üniversitesi

Bu okul da yine aynı kentten. 1994 yılında kurulmuştur. Üniversite 4. akreditasyon seviyesine sahip olup, ülkenin en prestijli okulları arasında gösterilmektedir. Lisans, lisans tamamlama, uzaktan eğitim, yüksek lisans ve doktora seviyelerinde bir çok program sunan kurum, özellikle hukuk, sivil güvenlik, yönetim sistemleri, sosyal bilimler ve bilgi teknolojileri alanında uzmanlar yetiştirmesiyle tanınıyor. 

Uzaktan Eğitimin Faydaları

Uzaktan eğitim birçok fayda sağlıyor. Örneğin, yurt dışına çıkmak için bütçeniz olmayabilir ya da belki de bu pandemi günlerinde yurt dışına çıkmaktan çekiniyor olabilirsiniz. Uzaktan eğitim bu açıdan size büyük kolaylık sağlıyor ve siz nerede iseniz üniversiteyi ayağınıza getiriyor. Ayrıca bütçe konusunda uzaktan eğitim örgün eğitime göre bir adım önde. 

Eğer siz de yükseköğreniminizi sınavsız öğrenci kabul eden, uzaktan eğitim programları bulunan bir üniversitede almak ve seçeneklerinizi değerlendirmek istiyorsanız uzman eğitim danışmanlarımızla görüşebilirsiniz. Online iletişim formumuzu doldurarak bize kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız