DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Burs Başvuruları
Burs Başvuruları

Okul, devlet veya gideceğiniz ülkeden alabileceğiniz tüm burslar ile ilgili yanınızdayız.

Devamı
Yurt Dışında Tıp Eğitimi Alabilmem İçin Ne Yapmam Gerekiyor?

"Yurt dışında Tıp eğitimi alabilmem için ne yapmam gerekiyor?" diye soruyorsanız hemen söyleyelim. Sadece lise diplomanız ile bu eğitimi almanız mümkün. Yurt dışında Tıp eğitimi almak bir çok açıdan avantajlıdır. Ülkemizde yüksek puan gerektiren bu bölüm, yurt dışı kurumlarında sınavsız bir şekilde okutulmaktadır. Tıp alanında yurt dışı eğitim seçenekleri oldukça fazladır. Pek çok üniversite yabancı öğrenci kabul etmekte ve Avrupa ülkeleri, Amerika ve Kanada’da geçerliliği olan bir Tıp eğitimi vermektedir. Herhangi bir sınav koşulu olmadan Tıp eğitimi alabileceğiniz okullar olduğu gibi İngilizce veya eğitim alacağınız ülkenin anadilinde eğitim şansınız da vardır. Tıp eğitimine kabul koşulları ülkeden ülkeye değişiklik gösterse de çoğu ülkede temel bilim dalları konusunda yeterlik aranabilmektedir. Eğitim dili İngilizce olan okullarda eğitim almaya başlamak için İngilizce yeterliğinizi belgeleyecek sınav sonucunuz önem teşkil eder. Bu yeterliğe sahip değilseniz lisans eğitimine başlamadan önce alacağınız 1 yıllık hazırlık eğitimiyle bu koşulu sağlamanız mümkündür. Peki yurt dışında Tıp okuyabileceğiniz kaliteli kurumlar hangileridir?

Bogomolets Tıp Üniversitesi

Ukrayna’da bulunan Bogomolets Tıp Üniversitesi, öğrenci dostu olan bu ülkenin en iyi üniversiteleri arasında bulunmaktadır. Sınavsız yurt dışı eğitimin en iyi şekilde verildiği  kurum, ülkenin en iyi entelektüellerinin yetiştiği üniversitedir. Bogomolets Tıp Üniversitesi, kadim ve güçlü bir eğitim-öğretim geleneğine sahip bir kurumdur. Ülkenin başkenti Kiev’de konumlanmış olan okul, özellikle bünyesindeki araştırma hastanesiyle de adından söz ettirmektedir. Yurt dışında Tıp eğitimi almak isteyen pek çok kişinin tercih ettiği okul, sadece Ukrayna’nın değil, Avrupa’nın da en iyi Tıp okullarından biridir. Cerrahi anlamda modern teçhizatlarla donanmış olan bu prestijli kurum, Ukrayna’nın en iyi kliniklerini de bünyesinde barındırır.

Varşova Tıp Üniversitesi

Varşova Tıp Üniversitesi İkinci Tıp Fakültesinin İngilizce Bölümü, İngilizce Tıp eğitimi almak isteyen öğrenciler için 1993 yılında kurulmuştur. Öğrencilerin öğrenme süreci tüm eğitim süresince öğretim elemanları tarafından denetlenir. Pratik/klinik beceriler düzenli olarak ders sırasında ve ders sonrası ödev formatında değerlendirilir. İngilizce Bölümü’nde sunulan temel bilim ve tıp öncesi eğitimi, Varşova Tıp Üniversitesi bünyesinde ve Üniversite ile ilişkili 70'den fazla bölüm ve klinik tarafından teorik dersler, seminerler ve uygulamalı dersler şeklinde verilmektedir. Klinik eğitimin etkinlik ve kalitesini korumak için bağlı hastanelerdeki klinik eğitim tesisleri düzenli olarak değerlendirilmektedir.

Yurt dışında Tıp eğitimi alabileceğiniz diğer kurumları öğrenmek için uzman eğitim danışmanlarımız ile İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizde görüşebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız