DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Burs Başvuruları
Burs Başvuruları

Okul, devlet veya gideceğiniz ülkeden alabileceğiniz tüm burslar ile ilgili yanınızdayız.

Devamı
Yurt Dışında Tıp Eğitimi

Yurt dışında Tıp eğitimi almak, bir çok açıdan daha avantajlıdır diyebiliriz. Yurt dışında bulunan kurumların sınavsız eğitim vermesi, harç ücretlerinin nispeten daha uygun oluşu ve gidilen ülkenin de yaşam koşulları düşünüldüğü zaman yabancı bir ülkede üniversite eğitimi almak son derece avantajlı bir süreçtir. Aynı zamanda bu sayede dilinizi de geliştirme fırsatı bulabilirsiniz. Peki hangi ülkelerde ve hangi okullarda iyi bir Tıp eğitimi verilmektedir?

Kazan Devlet Tıp Akademisi Ve Tıp Eğitimi

Rusya Federal Cumhuriyeti’ne bağlı olan Tataristan’ın başkenti Kazan, o kadar çok etnik kökenden insana ev sahipliği yapmaktadır ki dünyada “hoşgörü şehri” olarak bilinir ve 1,5 milyonluk nüfusa sahip olan Kazan’da Hıristiyanlık ve Müslümanlık kültürü iç içe, huzurla yaşamaktadır. Sanat, edebiyat, mimari çalışmaların son derece gelişmiş olduğu Kazan’da, eğitim oldukça önemli bir yer tutmaktadır. Eğitime verilen önemin şehirdeki beş büyük üniversiteye bakılarak anlaşılması mümkündür. Kazan Devlet Üniversitesi, Kazan Devlet Teknik Üniversitesi, Kazan Mimarlık ve İnşaat Mühendisliği Üniversitesi, Kazan Devlet Teknoloji Üniversitesi ve Kazan Devlet Tıp Akademisi. Uluslararası öğrencileri ağırlamaya önem veren Kazan Devlet Tıp Akademisine her yıl 57 ülkeden 700’den fazla öğrenci kayıt yaptırmaktadır. Eğitim kalitesi dünya çapında bilinen KDTA’nın 200 yıllık bir eğitim tecrübesi vardır. İngilizce ve Rusça dillerinde eğitim verilen Akademide 1 yıl boyunca yoğun Rusça hazırlık eğitimi de verilmektedir.

Varşova Tıp Üniversitesi Ve Tıp Eğitimi

Avrupa’nın diğer başkentleriyle de kıyaslandığında yaşam maliyetleri açısından dikkatleri üzerine çekerek, öğrenci dostu kentler arasında ilk 5’te yer alan Varşova dünya üniversiteleri kalite sıralamasında ilk 1000’de bulunan üniversiteleri bünyesinde barındırmaktadır. 2017 yılında yapılan QS En İyi Öğrenci Kentleri sıralamasında da dünyada 27. sırada bulunmaktadır. Eğitim ve yaşam maliyetinin diğer Avrupa ülkelerinden görece düşük olması ve buna karşılık Avrupa standartlarında verdiği eğitim ve mezuniyet sonrası sunduğu olanaklarla öğrencilerin tercih sebebi olmuştur.

Lisans eğitiminin 5 ila 6 yıl arasında değişiklik gösterdiği Varşova Tıp Üniversitesinde, İngilizce eğitim alabilme imkanı da yabancı öğrenciler için tercih sebebidir. Dünyanın farklı pek çok ülkesinden öğrencinin eğitim aldığı üniversitede kaliteli bir eğitim alırken aynı zamanda farklı kültürden insanlar tanıyacak, arkadaşlıklar kuracaksınız. Yarı zamanlı olarak çalışma imkanınızın da bulunduğunu ve bunun yabancı dilinize ve iletişim becerilerinize ne kadar büyük bir katkı sağlayacağını da belirtmek isteriz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız