DRAFT BLOG

Tüm Makedonya İçerikleri
Tüm Azerbaycan İçerikleri
Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Niyet Mektubu Nedir? Nasıl Yazılır?

Bugün eğitim almak için yurtdışı üniversitelerine başvuru yaparken gerekli olan evraklar arasında öne çıkan niyet mektubu hakkında konuşacağız. Üniversite eğitiminiz için neden o okulu tercih ettiğiniz, neyi hedeflediğiniz, kim olduğunuz gibi bilgileri net, anlaşılır bir şekilde anlattığınız niyet mektubu kabul aşamasında sizi ön plana çıkarabileceği gibi geriye de atabilmektedir.

Yurt Dışında Türkçe Eğitim Fırsatları

Yurt dışında üniversite okumak, pek çok Türk vatandaşı öğrencimizin gerçekleştirmek istediği hayallerden biri olmalı. Ancak şunu belirtmek gerekir ki, yurt dışında bulunan kurumlarda iyi bir eğitim almak sanıldığı kadar zor bir durum değildir. Zira bu kurumların harç ücretleri, neredeyse ülkemizdeki kurumlarla aynı ve hatta daha uygun fiyatlıdır. Özellikle yurt dışında Türkçe eğitim seçeneğinin bulunması da, üniversite okumak isteyen gençlerimiz için oldukça avantajlı bir durumdur. Zira bu sayede zorluk çekmeden dersleri anlayabilir ve adapte olabilirler.

Yurt dışında Türkçe eğitim imkânı sağlayan üniversiteleri tercih ederek başka bir dilde yetkin olmamanızın akademik başarınızı olumsuz etkileme riskinden kurtulabilirsiniz. Böylece, yeni bir dil öğrenmek de stresli bir zorunluluk olmaktan çıkıp keyifli bir ilgi alanına dönüşecektir. Kimileri için yabancı dilde üniversite eğitimi almak o dili öğrenmeyi kolaylaştırırken kimileri içinse bu aksine, baskılayıcıdır ve dil öğreniminin olduğu kadar ders takibinin de aksamasına sebep olur. Eğer yurtdışında Türkçe eğitim alabilmek size de cazip geliyorsa Makedonya ve Azerbaycan’da yer alan üniversiteleri değerlendirebilirsiniz.

Türkçe Eğitimin Anavatanı: Makedonya Ve Azerbaycan

Evet yanlış duymadınız. Makedonya'da bulunan üniversitelerde Türkçe eğitim almanız mümkündür. Makedonya’daki Türkçe eğitim veren üniversitelere bakacak olursak Uluslararası Vizyon Üniversitesi’ni en başta sayabiliriz. Makedonya’nın Gostivar şehrinde bulunan Uluslararası Vizyon Üniversitesi’nde toplam 4 fakültede lisans, lisans tamamlama, yüksek lisans ve uzaktan eğitim programları uygulanmaktadır. Üniversite Türkçe eğitim akreditasyonuna sahiptir ve tüm dersler Türkçe verilmektedir. Dolayısıyla Makedonya’da Türkçe yüksek lisans yapmak isteyen öğrenciler için gerekli tüm verilere sahiptir. Ayrıca Uluslararası Vizyon Üniversitesi, Avrupa’da YÖK tanınırlığı olan ve Türkçe eğitim veren tek üniversitedir.

Aynı şekilde Azerbaycan’da da Azerbaycan Türkçesi ile eğitim alabilirsiniz. Alacağınız hazırlık eğitiminin ardından Azerbaycan Türkçesi ile hiçbir zorluk yaşamadan eğitiminize devam edebilirsiniz. Azerbaycan’da pek çok farklı alanda kaliteli eğitim olanakları sunan köklü üniversiteler bulunmaktadır. Bu üniversitelerin birkaçından bahsetmek gerekirse, modern eğitim binalarıyla öğrencilerine ve akademik kadrosuna kapsamlı olanaklar sağlayan Nahçıvan Devlet Üniversitesi’nin, 4 kıtadan 50 üniversiteyle işbirliği bulunmaktadır. Uluslararası ilişkilerini derinleştirmiş bu üniversite, dünya çapında ve modern bir eğitim kurumudur. Azerbaycan’ın en saygın ve köklü üniversitelerinden olan Bakü Devlet Üniversitesi ise 17 fakültede lisans, yüksek lisans ve doktora programları sunmaktadır.

Konu ile ilgili daha detaylı bilgi almak için İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizi ziyaret etmeyi unutmayın.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız