DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Burs Başvuruları
Burs Başvuruları

Okul, devlet veya gideceğiniz ülkeden alabileceğiniz tüm burslar ile ilgili yanınızdayız.

Devamı
Yurt Dışında Türkçe Eğitim Nerelerde Alabilirim?

"Yurt dışında Türkçe eğitim mi alınır?" dediğinizi duyar gibiyiz. Ancak şimdiden söyleyelim ki yurt dışında bulunan bazı kurumlarda Türkçe eğitim imkanı bulunmaktadır. Bugün hem Avrupa standartlarında üniversite okumak, hem de eğitim dilinin Türkçe olmasını isteyen pek çok öğrenci olabilir. Avrupa’da bulunan üniversitelerden bazıları bu imkanı sağladığı gibi, modern ve vizyonu geniş bir eğitim ile öğrenci yetiştirmeyi misyon edinerek, öğrenciler için her yönden prestijli bir eğitim olanağı sunmaktadır. Avrupa’da üniversite okumak, yeni bir yer görmenin, farklı kültürler tanımanın ve pek çok fırsatı yakalamanın da penceresini aralayacağı için, yurt dışında üniversite okumak isteyen Türk öğrenciler için cazip seçenekler barındırmaktadır diyebiliriz. Hem bu fırsatlardan sebep, hem de eğitim dilinin Türkçe olması sebebiyle, yurt dışında üniversite eğitimi alırken zorlanmadan, daha iyi algılayarak derslerinizi dinleyebilir ve bölümünüzle alakalı olan makale ve notları Türkçe olarak keşfedebilirsiniz.

Avrupa'nın Göbeğinde Türkçe Eğitim Fırsatı!

Avrupa’da Türkçe eğitim veren üniversitelere gelecek olursak bunlardan ilki, uluslararası başarısını her yönden kanıtlayan Uluslararası Vizyon Üniversitesi’dir. Makedonya’nın Gostivar şehrinde eğitim veren Vizyon Üniversitesi, AB standartlarındaki eğitim koşulları ve akreditasyonlarıyla kaliteli ve cazip bir üniversitedir. Eğitim dilinin Türkçe olduğu Vizyon Üniversitesi, derslerde de %15 oranda İngilizce eğitimi vererek, İngilizceniz konusunda da destek vermektedir. Vizyon Üniversitesi’nde eğitim almak için herhangi bir üniversite sınavına girmeniz gerekmediğini hatırlatmakta fayda var. Sadece lise diplomasıyla kayıt yaptırabileceğiniz üniversite, pek çok programı bünyesinde barındırarak size çok çeşitli bir eğitim olanağı sağlar.

İçerisinde kaliteli eğitimcileri ve eğitim programlarını barındırmasının yanında Uluslararası Vizyon Üniversitesi, eğitim ve öğretim konularında her zaman yenilikçi ve idealist bir üsluba sahip olmuş ve bu doğrultuda öğrenci yetiştirmek için gerekli akademik süreci bünyesinde barındırmıştır. Eğitim programlarının Türkiye’de eğitim veren üniversite ders programlarına uygun olarak hazırlanmış olmasını da baz alırsak, öğrencinin fazla zorlanmayacağı bir eğitim programı sunmuştur diyebiliriz.

Yurt dışında Türkçe eğitim alabileceğiniz diğer kurumlar hakkında bilgi almak ve kayıt yaptırmak için İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizi ziyaret edebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız