DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Konaklama Desteği
Konaklama Desteği

Eğitim süreniz boyunca konaklayacağınız yere ve daha sonra dilerseniz farklı konaklama tercihlerinize yardımcı olacağız.

Devamı
Yurt Dışında  Türkçe Üniversite Eğitimi

Yurt dışında eğitim almak istiyorsunuz, fakat yabancı dilde eğitim gözünüzü korkutuyor mu? Boş zamanınızda bir yandan yeni ve farklı bir kültürü keşfetmek, bir yandan da kendi dilinizde eğitim almak ister miydiniz? Duymamıştınız, şimdi duydunuz! Evet, yurt dışında Türkçe üniversite eğitimi almak mümkün. Hem Avrupa Birliği standartlarında hem de ekonomik harç ücretleri ile... Sizlere kısa sürede eğitim kalitesini uluslararası boyutta tanınabilir hale getirmiş Azerbaycan üniversitelerinden ve de gerek toprağı, gerek kültürüyle Türkiye ve Türk yaşamından izler taşıyan Makedonya üniversitelerinden bahsedeceğiz. 

Azerbaycan, halk arasında orayı gördüğümüz şekilde “kardeş ülke”... Bildiğiniz gibi Azerbaycan’da konuşulan dil, neredeyse Türkiye’de konuştuğumuz dilin aynısı. Dil duyarlılığınıza göre belki birkaç gün, belki birkaç haftada rahatlıkla anlayabileceğiniz ve kendinizi ifade edebileceğiniz bir dil. Yurt dışında Türkçe eğitim almak isteyenlerin sıklıkla tercih ettiği bir diğer ülke olan Makedonya’da ise Türklerin yoğunlukla yaşadığı yerler ve size kendinizi Avrupa’da evinizde hissettirecek pek çok özellik var. 

Bakü Devlet Üniversitesi

Geçmişi Sovyetler Birliği’nin kuruluş dönemlerine dayanan bu eski ve saygın okul dünyanın en iyi ilk 1000 üniversitesi arasında yer alıyor. Lisan, yüksek lisans ve doktora programları bulunmaktadır. 17 fakültesi bulunan Bakü Devlet Üniversitesi öğrencilerine çift dalda eğitim alma imkanı sunuyor. Eğitim dili Azeri Türkçesi ve Rusça olarak belirlenmiş. Türk öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği üniversitenin yaklaşık 1500 yabancı öğrencisi bulunuyor. Üniversite YÖK tarafından tanınıyor, dolayısıyla herhangi bir denklik problemi yok. 

Üsküp Mit Üniversitesi

Eski Üsküp kentinde yer alan üniversite kısaca Mit Üniversitesi olarak da bilinir. Okul Türkiye Cumhuriyeti ile eğitim işbirliği içerisindedir. Kadrosunda deneyimli akademisyenleriyle Avrupa’da Türkçe eğitim veren kurumlardan biri. Öğrencilerin diğer Avrupa üniversitelerine ve üniversitelerinden kolay transferleri için diploma ve diploma eki (diploma supplement) uygulanmaktadır. Türkçe dışında İngilizce ve Makedonca da eğitim verilmektedir. 

Yurt dışındaki okullarda Türkçe eğitim almak, başvuru ve süreç takibi işlemleriyle ilgili bilgi almak için uzman eğitim danışmanlarımıza veya online iletişim formumuz üzerinde bize ulaşabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız