DRAFT BLOG

Tüm Almanya İçerikleri
Tüm Ukrayna İçerikleri
Neden Yurtdışında Eğitim? (Draft Education)

Merhaba arkadaşlar, Yeni bir dil öğrenmek, dil bilginizi geliştirmek, yeni bir eğitim sistemine aşina olmak ve sizin gibi yurt dışından gelen yüzlerce yabancı öğrenci ile birlikte yeni kültürler tanımak, bu avantajlardan sadece bazıları...

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Yurt Dışında Ücretsiz Üniversite Okuma Fırsatları

Yurt dışına eğitim için çıkacak öğrencilerin ve ailelerinin aklına takılan sorulardan biri de hiç şüphesiz ki "Acaba yurt dışında eğitim almak çok mu pahalıdır?" sorusudur. Şimdiden söylemeliyiz ki, bazı ülkeler ve bazı üniversiteler ülkemize kıyaslandığında eğitim için çok daha uygun seçenekler sunmaktadır. Ayrıca Avrupa'daki bazı özel okullar öğrencilerine burs imkanı sağlamaktadır. Peki bu okullar hangi okullardır ve nerede bulunmaktadır?

Almanya Ve Alman Üniversiteleri Öğrencilerine Burs İmkanı Sağlıyor
Yurt dışında burslu eğitim denince akla ilk gelen ülke Almanya'dır. Ayrıca Almanya'da bir yandan okurken bir yandan çalışma imkanı da bulabilirsiniz. Almanya’da çalışan öğrenciler gelecekteki iş pratiklerine destek olabilmek adına çoğunlukla bölümleriyle ilgili bir alanda çalışmaktadırlar ve bu gelecekteki kariyerleri için oldukça önemlidir. Almanya’da eğitim görürken çalışan bir öğrenci bu sayede bir firmada bir mühendis gibi çalışabilir ancak çalışma saatleri görece daha az olup ücretler de bundan dolayı daha azdır. Almancası yeterli olmayan veya yeteneklerini henüz kendi bölümüyle alakalı bir alanda kullanamayan öğrenciler ise temizlik işleri, bulaşık, taşıma, fast-food ve komilik gibi alanlarda saati 6 ila 9 Euro arası çalışma fırsatı bulabilmektedirler. 

Almanya'daki özel okulların burs sağladığından bahsetmiştik. EBC Üniversitesi Almanya'nın önde gelen özel kurumları arasında yer almaktadır. Ayrıca EBC, bölüm fiyatlarında yıllık peşin ödemelerde %2, üç yıllık peşin ödemelerde %4, kayıt yaptıran kardeşler için ise %10 oranında indirim uygulanmaktadır. Bununla birlikte EBC Üniversitesi'nde çeşitli burslara başvurabilirsiniz. Bunlar, olağanüstü performanstan sosyal seçime ve mesleki becerilere kadar farklı gereksinimlere dayanmaktadır. ngilizce, Fransızca, İspanyolca, Çince gibi yabancı dil derslerinin önemli bir yere sahip olduğu EBC Uluslararası İşletme Yüksekokulu’nda, lisans ve yüksek lisans programları bulunmaktadır.

Ukrayna Üniversitelerinde Burs İmkanı
Başarılı öğrencilerine cömert bir burs imkânı sağlayan Odessa Agrarian Üniversitesi, yurt dışındaki pek çok üniversitenin ve eğitim kuruluşunun da dikkatini çekmiştir. Akademik başarıya fazla önem veren okul, uluslararası birçok organizasyona katılarak eğitim kalitesini her geçen gün arttırmayı hedeflemektedir. Bilimsel çalışmalara katılan öğrencilerine hibe vererek de adını duyuran üniversitenin eğitim kadrosunda 390 eğitim görevlisi ve 40 profesör görev yapmaktadır. 36 farklı bölüm seçeneğinin bulunduğu kurum eğitim hayatına başladığından bu yana 40.000’den fazla mezun vermiştir ve bu mezunların 30.000 kadarı tarım uzmanlarından ve öğretmenlerden oluşmaktadır.

Yurt dışında burslu bir eğitim almak ve kayıt yaptırmak için bize online iletişim formundan ya da Whatsapp hattımızdan ulaşabilirsiniz. Ayrıca İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizi ziyaret etmeyi unutmayın.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız