DRAFT BLOG

Tüm Bosna Hersek İçerikleri
Tüm Almanya İçerikleri
Neden Yurtdışında Eğitim? (Draft Education)

Merhaba arkadaşlar, Yeni bir dil öğrenmek, dil bilginizi geliştirmek, yeni bir eğitim sistemine aşina olmak ve sizin gibi yurt dışından gelen yüzlerce yabancı öğrenci ile birlikte yeni kültürler tanımak, bu avantajlardan sadece bazıları...

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Yurt Dışında Ücretsiz Üniversite Okuyabileceğiniz Ülkeler

Yurt dışında eğitim almak birçok Türk öğrencinin hayali. Hayali diyoruz zira bazı öğrenciler ve veliler bunun imkansız bir hayal olduğunu düşünüyor. Kur farkından dolayı yurt dışı eğitim sürecinin çok pahalı bir süreç olduğunu düşünüyor olabilirsiniz. Ancak bazı ülkelerin yaşam giderleri ve burada yer alan üniversitelerin harç ücretleri Türkiye'deki birçok okuldan daha uygun. Peki yurt dışında ücretsiz üniversite okuyabileceğiniz üniversiteler var mı? Bu üniversiteler hangi ülkede yer alıyor?

Ücretsiz Üniversite Okumak

Yurt dışında burs olanağı ile eğitim alabileceğiniz okullar mevcut. Bu üniversiteler öğrencinin başarısına göre burs imkanı sağlıyor ve dolayısıyla öğrenciye uygun bir eğitim alternatifi sunuyor. Özellikle Almanya ve Bosna-Hersek'te yer alan üniversitelerde burs imkanı mevcut. Peki bu okulların şartları neler? Bu üniversitelerde hangi bölümlerde eğitim alınabilir? Gelin hep beraber bu saygın kurumlardan birkaçını birlikte inceleyelim.

EBC Üniversitesi -  Almanya

EBC Üniversitesi; 1934 yılında Hamburg şehrinde kurulan bir üniversitedir. Kurum, akademik eğitimde uzun yıllara dayanan bir deneyim ile eğitim ve öğretim hayatını sürdüren ve devlet tarafından tanınan bir üniversitedir. EBC Üniversitesi, lisans ve yüksek lisans seviyelerinde sadece İşletme alanında eğitim vermektedir. Berlin ve Düsseldorf’ta da kampüsleri bulunan 84 yıllık bu prestijli yüksek öğrenim kurumuna kabul edilmek için, giriş sınavı ve önceki transkriptler gibi kriterler baz alınmaktadır. 

Kabul oranı %30 ila %40 oranında değişmektedir. Bu da okulun ne kadar seçici olduğunu göstermektedir. Almanya'nın en büyük özel eğitim kurumlarından biri olan Euro Okul Organizasyonu'nun (ESO) bir üyesi olarak, DIN EN ISO 9001 kalite yönetim sistemine göre sertifikalandırılan kurumun tüm çalışma programları ayrıca Bilim Konseyi ve Akreditasyon Konseyi standartlarına göre FIBAA, AHPGS veya ZEVA tarafından sertifikalandırılmış olup,  devlet tarafından da tanınmaktadır. 

Uluslararası Saraybosna Üniversitesi - Bosna-Hersek

Balkanlardaki en büyük eğitim projelerinden biri olan Uluslararası Saraybosna Üniversitesi (IUS); Bosna-Hersek'in başkenti olan tarihi Saraybosna'da kurulmuştur. 3 Ekim 2003 tarihinde Saraybosna Eğitimi Geliştirme Vakfı tarafından kurulan üniversite, Balkanların saygın üniversitelerinden biridir. Üniversite Ocak 2005'te, Saraybosna Eğitim Bakanlığı ve Türkiye Cumhuriyeti Yüksek Öğretim Kurulu tarafından resmen tanınmıştır. Eğitim dili İngilizce olan kurum; mühendislik, sanat ve sosyal bilimler gibi çeşitli bilim disiplinlerinde akademik ve araştırma faaliyetleri yürüten 55 ülkeden 1.650 öğrenciye ve 20 ülkeden öğretim üyesine sahiptir. 

Üniversite 5 fakültede eğitim sunmaktadır. Fakülteler: Sanat ve Sosyal Bilimler Fakültesi, Ekonomi ve Yönetim Bilimleri Fakültesi, Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi, Hukuk Fakültesi ve Eğitim Fakültesi. Programlar arasında Görsel Sanatlar ve İletişim Tasarımı, Sosyal ve Siyasal Bilimler, Psikoloji, İngiliz Dili ve Edebiyatı, İşletme, İktisat, Uluslararası İlişkiler, Uluslararası Ticaret ve Finans, Genetik ve Biyomühendislik, Genetik ve Biyomühendislik, Mimarlık, Türk Dili ve Edebiyatı (pedagojik formasyon programı) ve daha birçok program bulunmaktadır.

Yurt dışında eğitim, burslu eğitim, sınavsız üniversiteler ve daha birçok konu hakkında bilgi almak için uzman eğitim danışmanlarımız ile görüşebilirsiniz. Bunun için aşağıda yer alan iletişim formunu doldurmanız yeterli.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız