DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Staj Desteği
Staj Desteği

Yurt dışına ister üniversite eğitimi ile isterseniz dil eğitimi ile gidin; tüm staj fırsatlarını sizinle paylaşacağız.

Devamı
Yurt Dışında Üniversite Okumak İçin  Eğitim Vizesini Nereden Alabilirim?

Öncelikle yurt dışında eğitim almak istediğiniz için sizi tebrik ederiz. Zira yurt dışı eğitiminin sunduğu fırsatlar, kariyer hedefi olan öğrencilerimiz için oldukça uygundur. Yurt dışında eğitim almak her şeyden önce vizyonunuzu genişletir, farklı kültürler ile tanışma fırsatı yaratır, yabancı dilinizi geliştirir ve uluslararası bir diplomanın sahibi olmanıza olanak sağlar. Farklı bir ülkede eğitim almanın avantajı bunlarla sınırlı değildir örneğin İrlanda ve Polonya'da bir yandan eğitim alırken bir yandan çalışabilirsiniz. Bu da sizin masraflarınızı çıkarmanıza ve sosyal bir alan kazanmanıza ön ayak olur. Peki diyelim ki yurt dışında okumaya karar verdiniz, eğitim vizenizi nasıl almalısınız?

Eğitim Vizesi Nedir?
Öncelikle eğitim vizesinin ne olduğunu açıklayalım. Eğitim hayatını farklı bir ülkede sürdürmek isteyen öğrencilerin başvurması gereken vize türü eğitim vizesidir. Eğitim vizesinin başvuru şartları ülkeden ülkeye göre değişebilir. En çok başvuruda bulunulan vize türü Schengen eğitim vizesidir. Schengen vizesi, toplamda 26 ülkeyi serbest bir şekilde dolaşmayı sağlayan önemli bir vize türüdür. Özellikle gezginlerin ve turistlerin sıklıkla başvurduğu bir vizedir. 26 ülke arasında  Almanya, Avusturya, Belçika, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Hollanda, İspanya, İsveç, İtalya, Letonya, Litvanya, Lüksemburg, Macaristan, Malta, Polonya, Portekiz, Slovakya, Slovenya, Yunanistan, Lihtenştayn, Norveç, İzlanda ve İsviçre bulunmaktadır. Saydığımız ülkelerden birine eğitim amaçlı gitmeyi düşünen kişilerin Schengen eğitim vizesine başvuruda bulunması gerekmektedir.

Draft Eğitim İle Eğitim Vizenizi Dert Etmeyin
Draft Professional Services çatısı altında Draft Eğitim ile birlikte 6 yıldır faaliyet göstermekte olan 5 farklı markamız ve firmamız bulunmaktadır. Bunlardan biri de Re-Vize Profesyonel Vize Danışmanlık Hizmetleri markamızdır. “Re-Vize” Profesyonel Vize Danışmanlık Hizmetleri ekibimiz ile yurt dışı seyahatlerinde kişilerin vize süreçlerinde ihtiyacı olan profesyonel desteği onlara sağlayarak vize prosedürlerini onlar adına takip ediyor ve “eğitim vizesi” gibi son derece önemli izin belgeleri için başvuru sahiplerine kariyer ve hayat danışmanlığı yapıyoruz.   Bugüne kadar "Balkanlarda Eğitim" adı altında sürdürülen eğitim danışmanlığı hizmetinin kapsamı, Draft Eğitim Danışmanlığı markası ile genişletilerek, öğrencilerin dünya sıralamasında ilk 1000’de yer alan üniversitelere ve dünyanın en iyi dil okullarına yönlendirilmesi hedeflenmektedir.

Sizler de yurt dışı eğitiminizi profesyonel bir ekip ile planlamak ve kayıt yaptırmak için İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizi ziyaret edebilir ya da bize online iletişim formundan ulaşabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız