DRAFT BLOG

Tüm Azerbaycan İçerikleri
Tüm Makedonya İçerikleri
Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Niyet Mektubu Nedir? Nasıl Yazılır?

Bugün eğitim almak için yurtdışı üniversitelerine başvuru yaparken gerekli olan evraklar arasında öne çıkan niyet mektubu hakkında konuşacağız. Üniversite eğitiminiz için neden o okulu tercih ettiğiniz, neyi hedeflediğiniz, kim olduğunuz gibi bilgileri net, anlaşılır bir şekilde anlattığınız niyet mektubu kabul aşamasında sizi ön plana çıkarabileceği gibi geriye de atabilmektedir.

Yurt Dışında Üniversite Okumak İçin Gerekenler

Yurt dışında üniversite okumak bir çok öğrencimizin hayali olmalı. Ancak öğrenciler, yurt dışında eğitim alırken zorlu yaşam koşulları ya da yüksek harç fiyatları ile karşılaşacaklarını düşündükleri için bu hayalden vazgeçerler. Biz şimdiden söyleyelim, yurt dışında eğitim almak sandığınız kadar zor değildir. Zira bazı okulların fiyatları ülkemizdeki özel okullara kıyasla daha uygundur. Bu kurumlar aynı zamanda sınavsız eğitim verdikleri için, Türkiye'de yüksek puan gerektiren bölümlere rahatlıkla kayıt olabilirsiniz. Evet yanlış duymadınız. Dünya'nın en kaliteli okullarında okumak için sadece lise diplomanız yeterlidir. Peki hangi okullarda sınavsız ve uygun fiyatlarla yurt dışı eğitimi alınmalı?

Draft Eğitim'in Başarılı Partner Okullarından İlki: Uluslararası Balkan Üniversitesi
Avrupa'da hem sınavsız hem de uygun bütçeli bir okul arıyorsanız Uluslararası Balkan Üniversitesi tam size göre bir kurumdur. Makedonya’nın Üsküp şehrinde bulunan Balkan Üniversitesi uluslararası bir üniversite olup Avrupa ya da ABD’deki üniversitelerin yüksek eğitim ücretlerine cevap veremeyen öğrenciler için uygun alternatiflerin başında gelmektedir. Türkiye’de yüksek puan gerektiren hukuk, mühendislik, mimarlık gibi bölümlere Uluslararası Balkan Üniversitesi’nde üniversite sınavı puan engeline takılmaksızın başlayabilirsiniz. Dolayısıyla Türkiye’de istediği bölümde eğitim alma fırsatı bulamayan öğrenciler için Uluslararası Balkan Üniversitesi çok iyi bir seçenek teşkil etmektedir. 

Dünya'nın En Kaliteli İlk 1000 Kurumu Arasında: Bakü Devlet Üniversitesi
46 farklı ülkeden, farklı üniversiteler ile işbirliği içerisinde olan Bakü Devlet Üniversitesi, bu işbirlikleri ile de uluslararası arenada varlığını kanıtlamanın basamaklarını adım adım ilerletmektedir. Moscow State University (Moscow), Tbilisi State University (Gürcistan), Rotterdam Erasmus University (Hollanda), Genoa University (İtalya), Uppsala University (İsveç), Warsaw University (Polonya), Bilkent University (Türkiye), Ortadoğu Technical University (Türkiye) , Cairo University (Mısır) bu üniversitelerden birkaç tanesidir. Yurt dışında sınavsız ve uygun bütçeli okullardan sadece bir tanesi olan Bakü Devlet Üniversitesi, bir çok programda eğitim imkanı sunmaktadır. 

Yurt dışı partner okullarımız hakkında bilgi almak ve kayıt yaptırmak için vakit kaybetmeden online iletişim formundan bizlere ulaşabilirsiniz. Ya da dilerseniz İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizi ziyaret edebilirsiniz. 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız