DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Acil Durumlarda Destek
Acil Durumlarda Destek

Sağlık ve güvenlik gibi acil durumlar için 7/24 yanınızdayız.

Devamı
Yurt Dışında Uygun Bütçeli Yüksek Lisans Eğitimi

Türkiye’den yurt dışına gidecek öğrenci adayları yalnızca lisans eğitimi için değil yüksek lisans eğitimi için de yurt dışı üniversitelerindeki olanakları araştırıyor. Bu konuda ciddi anlamda maddi yükümlülük gerektiren üniversitelerin olduğu ve yüksek lisans eğitimlerinin standart lisans eğitimlerine göre daha yüksek fiyatlarda olduğu bir gerçek olsa da üzülmeye gerek yok. Çünkü yurt dışında uygun ücretlerle yüksek lisans yapmak da pekala mümkün. 

Bütçe kaygısı yaşayan kişiler için, yurt dışında yüksek lisans yapmak için gereken şey farklı ülkelerdeki ekonomik, eğitimsel koşulları doğru ve sistemli bir biçimde araştırmak olacaktır. Zira günümüz dünyasında, aramasını bilen herkes için bir şeyler var. Bu araştırma ve karar verme süreciniz boyunca Draft Eğitim olarak uzman danışmanlık hizmeti vermeye aday ve yetkin olduğumuzu burada belirtmeliyiz.

Peki yurt dışında uygun fiyata yüksek lisans yapabileceğiniz ülkeler, üniversiteler hangileridir? Akla ilk gelecek olan bölgeler elbette ki Avrupa’nın doğuda kalan bölgeleri olacaktır. Buralardaki yaşam giderleri ve harç masrafları her zaman Batı Avrupa ülkelerine nazaran daha uygun olmuştur. Yüksek lisans masrafları açısından da bu durum paralel ilerlemektedir. 

Şimdi bu üniversitelerden bazılarını kısaca birlikte inceleyelim... 

Makedonya: Uluslararası Balkan Üniversitesi

Düşük harç ücretleri, uygun yaşam giderlerinin beşiği denebilir Makedonya’ya. Uluslararası Balkan Üniversitesi de bu ülkedeki en iyi genç, atılımcı üniversitelerden biri olarak kabul edilmektedir. Türkiye’de yüksek puan gerektiren Hukuk, Mühendislik, Mimarlık gibi bölümlere Uluslararası Balkan Üniversitesi’nde üniversite sınavı puan engeline takılmaksızın başlayabilirsiniz. Dolayısıyla Türkiye’de istediği bölümde eğitim alma fırsatı bulamayan öğrenciler için Uluslararası Balkan Üniversitesi çok iyi bir seçenek teşkil etmektedir. 

Litvanya: Vilnius Üniversitesi

Doğu ve Orta Avrupa'nın en eski ve en ünlü yükseköğretim kuruluşlarından biri olan Vilnius Üniversitesi, 1579'da kurulmuştur. Uzun süre boyunca Litvanya'nın tek yükseköğretim kurumu olarak bilim ve kültürü muhafaza etmiş, sadece Litvanya'nın değil komşu ülkelerin de kültür hayatında önemli bir rol oynamıştır.

Rusya: Nijniy Novgorod Devlet Pedagoji Üniversitesi

Geçtiğimiz yüzyılın başlarında, 1911 yılında Nijniy Novgorod Öğretmenler Enstitüsü adıyla kurulan Nijniy Novgorod Devlet Pedagoji Üniversitesi, kurulduğu günden itibaren Rusya'nın eğitim alanındaki reform atılımlarının önemli bir ayağını teşkil etmiştir. 2011'de Volga Devlet Mühendislik ve Pedagoji Üniversitesi'nin katılımıyla bugünkü halini alan Nijniy Novgorod Devlet Pedagoji Üniversitesi, bölgedeki en eski üniversitedir. Bu iki üniversitenin birleşmesinden doğan sinerji, NNDPÜ'yü bir adım ileri taşımıştır.

Bize Ulaşın

Yurt dışı okulları, uygun fiyata yüksek lisans eğitimi gibi konular hakkında merak ettiğiniz her şey için Draft Eğitim'in uzman eğitim danışmanlarıyla görüşün. Bunun için internet sitemizde yer alan online iletişim formunu doldurmanız yeterlidir.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız