DRAFT BLOG

Tüm Bosna Hersek İçerikleri
Tüm Polonya İçerikleri
Niyet Mektubu Nedir? Nasıl Yazılır?

Bugün eğitim almak için yurtdışı üniversitelerine başvuru yaparken gerekli olan evraklar arasında öne çıkan niyet mektubu hakkında konuşacağız. Üniversite eğitiminiz için neden o okulu tercih ettiğiniz, neyi hedeflediğiniz, kim olduğunuz gibi bilgileri net, anlaşılır bir şekilde anlattığınız niyet mektubu kabul aşamasında sizi ön plana çıkarabileceği gibi geriye de atabilmektedir.

Yurtdışı Eğitimi Soru Cevap Vol2 (yurtdışında okumak)

Yurtdışında okumak için gerekli olan evraklar nelerdir, son kayıt tarihleri nedir, devam zorunluluğu, burs imkânı gibi pek çok sorunuza cevap bulabileceğiniz bu videomuzda yurtdışı dil okulu ilgili de bilgi vermeye çalıştık.

Yurt Dışında Uygun Fiyatlarla Hemşirelik Eğitimi Alabileceğinizi Biliyor muydunuz?

Sınavsız üniversitelerin puansız bölümleri, yurt dışında eğitim alma hayalini kurmuş fakat sınav kaygısı sebebiyle bu hayalini sürekli olarak ertelemiş, geciktirmiş öğrencilerin yüzünü güldürüyor. Sayıları giderek artan sınavsız üniversitelerle birlikte, yurt dışında üniversite eğitimi artık acı bir hayal olmaktan çıkıyor. Avrupa’da lisans eğitimini yüksek standartlarda alabileceğiniz ve girişte herhangi bir sınav gereksinimi olmayan kurumlar, yurt dışında okumak isteyen öğrenciler tarafından araştırılıyor ve tercih ediliyor. 

Ülkemizde ve bölgemizde en çok okunmak istenen bölümlerden biri de hemşirelik bölümüdür diyebiliriz. Hem tıp dünyasının ayrılmaz bir parçası olması bakımından hem de her ülkede pek çok iş olanağı sağladığından hemşirelik bölümleri fazlasıyla tercih edilmektedir. Bu yazımızda, sınavsız olarak yurt dışında hemşirelik eğitimi alabileceğiniz saygın Avrupa kurumlarından bahsedeceğiz. 

Saraybosna Üniversitesi, Bosna-Hersek

1949 yılında kurulan Saraybosna Üniversitesi, Bosna-Hersek’teki en büyük ve en eski üniversite olarak saygın bir yere sahiptir. Sosyal bilimlerde, hümaniter bilimlerde, doğal ve teknik bilimlerde, tıp ve sanattaki akademik ve profesyonel eğitimin son derece dengeli bir halini sunuyor. Üç ya da dört yıllık lisans çalışmaları her eğitim yılında, Bologna Beyanatına göre devam eder. Avrupa’daki yükselen kent merkezlerinden biri olan Saraybosna’da eğitim deneyimi ise, pek çok öğrenci içn kaçırılmayacak bir fırsattır. Üstelik Türk kültürüne çok da uzak olmayan bu ülkede pek de yabancılık çekmeyeceksiniz. 
Klaipeda Üniversitesi, Litvanya

Klaipeda Üniversitesi, 1 Ocak 1991 tarihinde kuruldu. Deniz Mühendisliği, Beşeri Bilimler, Pedagoji ve Doğa Bilimleri fakülteleriyle takriben 3.000 öğrencie eğitim vermekle eğitim hayatına başlamıştır. 25 yıl içinde bu sayıya 1.500 öğrenci eklenmiştir. Böylelikle üniversitenin fakülteleri şu anki görünümünü almıştır. Üniversitenin akademik personeli de bu süreçte 300’den 700’e çıkmıştır. Bu kadronun çoğunluğu doktoralı akademisyenler ve tanınmış sanatçılardan oluşmaktadır. Gerisini siz düşünün…

Nicolaus Copernicus Üniversitesi, Polonya

Nicolaus Copernicus Üniversitesi, Torun’da yer almaktadır. İkinci Dünya Savaşı’nın bitiminden sonra 1945 yılında kurulmuştur. 17 fakültede eğitim verilen üniversite, Polonya’nın en büyük üniversitelerinden biri olarak saygın bir yere sahiptir. 100’den fazla çalışma alanında, 25.000’den fazla lisans ve yüksek lisans öğrencisine eğitim vermektedir. Üniversitenin Torun ve Bydgoszcz kampüslerinde 4039 adet öğretim görevlisi vardır. Bu sayının yarısı akademik kadro içindedir. Hemşirelik okumak için en iyi üniversitelerden biridir. 

Bize Ulaşın

Avrupa’da hemşirelik okumak için en iyi üniversiteler, uygun fiyatlı sınavsız yüksek eğitim kurumlarına dair sorularınız ve merak ettikleriniz için bize ulaşın. Bunun için online iletişim formumuzu doldurmanız yeterli. 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız