DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Staj Desteği
Staj Desteği

Yurt dışına ister üniversite eğitimi ile isterseniz dil eğitimi ile gidin; tüm staj fırsatlarını sizinle paylaşacağız.

Devamı
Yurt Dışında Uygun Fiyatlarla Yüksek Lisans Yapabileceğinizi Biliyor muydunuz?

Yurt dışında yüksek lisans eğitimi almak istiyorsunuz fakat fiyatlar konusunda endişeleniyor musunuz? Bir sürü ülke ve bu ülkelerde farklı farklı üniversiteler olduğu gerçeğine dayanarak, endişelerinizi anlayabiliyoruz. Sonuçta uygun fiyatların olup olmaması, arayışa nereden başlayacağınızı bilmekle ilgilidir. Bu konuda size desteklerimizi sunuyoruz ve evet, uygun fiyata yüksek lisans, üniversitelerde sınavsız eğitim imkanı gibi mevcut. 

Eğitim ve yaşam giderleri açısından Avrupa ülkeleri kendi içlerinde farklılıklar gösteriyor. Genel bir kategori olarak İngiltere, Fransa, Almanya gibi ülkeleri gerek yaşam gerek eğitim masrafları açısından daha pahalı olarak görülüyor. Fakat haritada doğuya gittikçe fiyatlar düşüyor. Polonya’da, Macaristan’da, Letonya’da uygun fiyata üniversite eğitimini çok daha uygun yaşam giderleriyle elde edebilirsiniz. Ya da Balkan ülkelerinde yaşam giderlerinin daha da ucuz olmasının avantajlarını yakalarsınız burada seçim size ait. 

Yüksek lisans mesleki ve akademik yeterliliğiniz için çok önemli bir adım. Dolayısıyla kendinize en uygun kararı seçerken, eğitim kalitesini de iyice ele almanız gerekiyor. Neyse ki bu konuda şanslısınız, zira Draft Eğitim uzman kadrosuyla yüksek lisans eğitiminizin başından sonuna, tüm süreçlerinde size danışmanlık hizmeti sunuyor. Şimdi gelin, birlikte bu uygun fiyatlı yüksek lisans okuyabileceğiniz üniversitelerden bazılarını inceleyelim. 

Letonya Üniversitesi

Letonya Üniversitesi 1919 yılında kurulmuş olup 14.000'den fazla öğrenci, 13 fakülte ve 20'nin üzerinde araştırma enstitüsü ve bağımsız eğitim merkezleri ile Baltık bölgesinin en büyük ve önde gelen araştırma üniversitelerinden biridir. Üniversite bünyesinde devlet tarafından akredite edilen 130'dan fazla akademik ve profesyonel çalışma programı sunulmaktadır.

Polonya: Adam Mickiewicz Üniversitesi

Poznan Adam Mickiewicz Üniversitesi, Wielkopolska bölgesinin önde gelen akademik kurumu olup aynı zamanda Polonya’nın en iyi üniversitelerinden biridir. 100 yıllık geçmişiyle, Poznan şehrinde köklü bir üniversite geleneğine sahiptir. Eğitim, 15 fakültede verilmektedir. Toplam eğitim programı sayısı 228 olup bunlardan 19’u İngilizce müfredatlıdır. 

Makedonya: Uluslararası Balkan Üniversitesi

Makedonya’nın Üsküp şehrinde bulunan Balkan Üniversitesi uluslararası bir üniversite olup Avrupa ya da ABD’deki üniversitelerin yüksek eğitim ücretlerine cevap veremeyen öğrenciler için uygun alternatiflerin başında gelmektedir. Avrupa'da kaliteli bir üniversite eğitimi almayı düşünen ancak yüksek kur farkından dolayı buna yanaşamayan öğrenciler için Balkan Üniversitesi, uygun harç ücretleri ve uygun yaşam giderleri ile birlikte harika fırsatlar sunmaktadır.

Bize Ulaşın

Yurt dışında yüksek lisans, uygun fiyatlı Avrupa üniversiteleri gibi konular hakkında merak ettikleriniz için uzman eğitim danışmanlarımızla görüşün. Bunu yapmak için sitemizdeki online iletişim formunu doldurmanız yeterli. 
 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız