DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Kariyer Danışmanlığı
Kariyer Danışmanlığı

Doğru meslek ve doğru ülke tercihi yapmanız için danışmanlarımız ile buradayız.

Devamı
Yurt Dışında Uygun Fiyatlı  Doktora Eğitimi

Bir lisans programını bitirdikten, yüksek lisans eğitiminizi de tamamladıktan sonra alanınıza dair alacağınız yüksek-üstü öğretim doktora eğitimi oluyor. Yani alanınızda, eğitim süreci içerisinde derinleşebileceğiniz en ileri seviyeye ulaşabilmeniz için aldığınız eğitim bu. Bu süreci de tamamladıktan sonra uluslararası olarak “Bilim doktoru” veya kısa ve bilinen tabiriyle “PhD” oluyorsunuz. Uygun yüksek lisans ve doktora programları ülkemizde yer alıyor olsa da, kariyerinde daha fazla seçenek sahibi olmak isteyen PhD adayları, yurt dışında doktora eğitimi alma seçeneklerini değerlendiriyor. 

Bulmak o kadar da zor değil...

Standart lisans eğitimi bile yeri geldiğinde pek çok kişinin ekonomik koşullarını zorlayabiliyor. Yüksek lisans ve doktora eğitimleri de öyle. ABD, İngiltere, Almanya gibi ülkelerdeki okullar kaliteleriyle bazılarının gözlerini kamaştırırken, bazıları içinde hayal kırıklığına yol açabiliyor. Fakat yine de, ne yüksek lisans ne de doktora tek bir bölgeye ya da tek bir tür ülke tipine tabi değil. Uygun fiyata ve yüksek kaliteli doktora eğitimlerinin izini sürmek, seçeneklerinizi bulmak ve doğru kararı vermek o kadar da zor değil. Özellikle sınavsız üniversite imkanları sunan Azerbaycan üniversiteleri, Letonya üniversiteleri, lisans eğitimi için bu ülkelere başvuran öğrenci adayları kadar PhD adaylarının da dikkatini çekiyor. 

Bu iki ülke de yaşam ve okul giderleri açısından Batı Avrupa’da yer alan pek çok ülkeden daha uygun koşullar sağlıyor. Eğer “Türkiye’den o kadar da uzağa gitmem, kendimi de yine Türkçe konuşan insanların arasında ifade etmek isterim” diyorsanız Azerbaycan size uygun bir seçim olacaktır. Eğer farklı ve pek bilinmeyen bir kültürü tanımak isterseniz, normal koşullarda pek de gitmeyi düşünmeyeceğiniz bir ülkeyi gezmek isterseniz rotanızı Letonya’ya çevirebilirsiniz. Bu size kalmış…

Azerbaycan Devlet Kültür ve Güzel Sanatlar Akademisi

Bu okul adından da anlaşılacağı üzere güzel sanatlar üzerine yoğunlaşmış bir yer. 1991’de kurulan bu üniversite Bakü’de yer alıyor. Müzik, resim, tiyatro gibi güzel sanatlar bölümlerinde lisans, yüksek lisans ve doktora programları sunuyor. Eğitim maliyetleri de hesaplanabilir, düşünülebilir rakamlarda seyrediyor. Yabancı dil laboratuarları, lojman, sağlık merkezi, kantin, banka, öğrenci kulüpleri, market ve otel gibi imkanların da bulunduğu üniversite, eğitim kalitesiyle olduğu kadar sosyokültürel açıdan da Avrupa standartlarındadır. 

Letonya: Ulaştırma ve Telekomünikasyon Enstitüsü (TSI)

Ulaştırma ve Telekomünikasyon Enstitüsü (TSI) yaklaşık yüz yıllık geçmişe sahip modern bir üniversitedir. TSI, efsanevi RKIIGA (Riga Kızıl Bayraklı Sivil Havacılık Enstitüsü) ve RAU'nun (Riga Havacılık Enstitüsü) devamı niteliğindedir. TSI, bugünkü haliyle 1999 yılında kurulmuştur. Günümüzde Letonya'da Rusça, Letonca ve İngilizce dillerinde yüksek öğrenim görebileceğiniz tek özel teknik üniversitedir. Letonya’da daimî akreditasyona sahiptir. Okul Lojistik ve Telematik alanında doktora eğitimi vermektedir. 

Avrupa’da uygun fiyatlı doktora imkanları için uzman eğitim danışmanlarımızla görüşün. Sitemizdeki online iletişim formunu doldurarak bize kolaylıkla ulaşabilirsiniz. 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız