DRAFT BLOG

Tüm Ukrayna İçerikleri
En Uygun Bütçeli Yurtdışı Üniversiteleri

Dolar ve euro kuru yurtdışında üniversite okumak isteyen gençlerimizin önünde bir engel.

Ukrayna'da Eğitim ve Yaşam

Ukrayna, yurtdışında eğitim almak isteyenler için en önemli tercihler arasındadır. Öğrenci dostu olmasıyla da bilinen Ukrayna, uygun yaşam maliyetleriyle ve kaliteli eğitimle ön plana çıkıyor.

Yurt Dışında Uzaktan  Hukuk Eğitimi Nereden Alınır?

Pandemi süreci ile birlikte eğitim ve öğretim hayatında yapılan değişiklikler sonucunda, uzaktan eğitim sistemi gündemimize oturdu diyebiliriz. Yurt dışında eğitim almak isteyen ancak koronavirüs sebebi dolayısıyla yurt dışına çıkmak istemeyen ve çıkamayan öğrenciler için online ya da uzaktan eğitim, bu süreçte iyi bir tercihtir. Özellikle Hukuk bölümü gibi ülkemizde yüksek puan gerektiren bir bölümü, yurt dışında bulunan üniversitelerde sınavsız olarak okuyabilirsiniz. Yani sadece lise diplomanız ile hem uzaktan hem de sınavsız Hukuk eğitimi almanız mümkün. Peki yurt dışında uzaktan hukuk eğitimi nereden alınır?

Ukrayna Üniversitelerinde Uzaktan Eğitim İle Hukuk 
Avrupa'da sınavsız ve uzaktan eğitim dendiği zaman akla ilk gelen ülke Ukrayna'dır. Ukrayna’nın Kharkov şehrinde bulunan Kharkov Ulusal Tarım Teknik Üniversitesi; uzaktan eğitim alabileceğiniz saygın bir kurumdur. Ukrayna üniversiteleri arasındaki derecelendirme kuruluşlarına göre, Ukrayna’nın en iyi 200 üniversitesi arasında 61. sırada olup uyguladığı “Sürdürülebilir Gelişim Programının” bunda payı büyüktür. Üniversitenin bir çok bölümü bulunmaktadır. Bunlar; Bilgisayar Mühendisliği, Biyomedikal Mühendisliği, Ekonomi, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Gıda Teknolojileri vb. bölümlerdir. 

Yenilikçi Ve Prestijli Bir Kurum: Kharkov Ulusal İçişleri Bakanlığı Üniversitesi
Kharkov Ulusal İçişleri Bakanlığı Üniversitesi, Ukrayna'da uzaktan Hukuk eğitimi alabileceğiniz bir diğer okuldur. Üniversite 4. akreditasyon seviyesine sahip olup, ülkenin en prestijli okulları arasında gösterilmektedir. İki okul aynı zamanda uzaktan lisans tamamlama yapabileceğiniz kurumlardır. Hukuk alanında uzaktan eğitim ile lisans tamamlama yapabileceğiniz kurum bünyesinde 19 bölüm ve bir eğitim laboratuvarı bulunmaktadır. Üniversitenin genç ve dinamik yapısı, öğrencilere bir çok seçenek sunmakta ve onlara kaliteli bir Hukuk eğitimi vadetmektedir.

Bu süreçte yapabileceğiniz en makul tercih uzaktan eğitimdir. Siz de hayallerinizdeki bölüm olan Hukuk bölümünü yurt dışında hem sınavsız hem de uzaktan eğitim ile okumak, uluslararası geçerliliğe sahip bir diplomanın sahibi olmak için Draft Eğitim ayrıcalığından yararlanabilirsiniz. Diğer partner okullarımız hakkında bilgi almak ve kayıt yaptırmak için uzman eğitim danışmanlarımız ile İzmir, Ankara ve İstanbul'da görüşebilir ya da bize online iletişim formundan ulaşabilirsiniz. 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız