DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Konaklama Desteği
Konaklama Desteği

Eğitim süreniz boyunca konaklayacağınız yere ve daha sonra dilerseniz farklı konaklama tercihlerinize yardımcı olacağız.

Devamı
Yurt Dışında Uzaktan Eğitim:  Bilgisayar Mühendisliği

Bilgisayar mühendisliği, 1939'da John Vincent Atanasoff ve Clifford Berry'nin fizik, matematik ve elektrik mühendisliği yoluyla dünyanın ilk elektronik dijital bilgisayarını geliştirmeye başlamasıyla başladı. John Vincent Atanasoff bir zamanlar Iowa Eyalet Üniversitesi'nde fizik ve matematik öğretmeniydi. İkili tamamlanması 5 yıl süren ABC olarak da bilinen Atanasoff-Berry bilgisayarını yarattılar. Bilgisayar mühendisliği  bilgisayar donanımı ve yazılımı geliştirmek için gerekli olan çeşitli bilgisayar bilimi ve elektronik mühendisliği alanlarını birleştiren bir mühendislik dalıdır. Ülkemizde bu bölümü okumak için üniversite sınavından yüksek puan almak gerekmektedir. Oysa yurt dışı üniversitelerinin bir çoğunda üniversite sınavı şartı aranmaz. Peki yurt dışında uzaktan eğitim ile bilgisayar mühendisliği okumak mümkün mü?

Uzaktan Eğitim Nedir?
Ondan önce "uzaktan eğitim nedir?" sorusunu cevaplayalım. Son 20 yılda internet neredeyse yok olmaktan çıkıp şimdiye kadar oluşturulmuş en büyük, en erişilebilir bilgi veri tabanına dönüştü. İnsanların iletişim kurma, alışveriş yapma, sosyalleşme, iş yapma, eğitim alma ve öğrenme hakkındaki düşünme şekillerini değiştirdi. Uzaktan eğitim ise yeni bir değişimden çok daha fazlası; çevrimiçi eğitim, geleneksel sınıfların çehresini değiştiriyor ve eğitimi her zamankinden daha erişilebilir hale getiriyor. Uzaktan eğitim, öğrencilerin ev bilgisayarlarını internet üzerinden kullandıkları bir eğitim şeklidir. Bilgisayar tabanlı eğitim, Web tabanlı eğitim, İnternet tabanlı eğitim, çevrimiçi eğitim, e-öğrenme (elektronik öğrenme), m-öğrenme (mobil öğrenme), bilgisayar destekli uzaktan eğitim - çevrimiçi eğitim gibi pek çok isimle anılır.

Ukrayna'da Uzaktan Bilgisayar Mühendisliği Eğitimi Sizi Bekliyor
Kharkov Ulusal Tarım Teknik Üniversitesi, uzaktan eğitim alabileceğiniz saygın bir kurumdur. Petro Vasilenok'un adını taşıyan üniversite  4. akreditasyon düzeyine sahip bir Ukrayna yüksek öğrenim kurumudur. Ukrayna’nın Kharkov şehrinde bulunan Kharkov Ulusal Tarım Teknik Üniversitesi, 1930 yılında kurulmuştur. Ukrayna üniversiteleri arasındaki derecelendirme kuruluşlarına göre, Ukrayna’nın en iyi 200 üniversitesi arasında 61. sırada olup uyguladığı “Sürdürülebilir Gelişim Programının” bunda payı büyüktür. Üniversite 7 eğitim ve bilim enstitüsü (UNI) içermektedir. Enstitüler 16 uzmanlık alanında eğitim vermektedir. 

Siz de uzaktan bilgisayar mühendisliği eğitimi almak istiyorsanız uzman eğitim danışmanlarımız ile görüşebilir ya da bize online iletişim formundan ulaşabilirsiniz. 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız