DRAFT BLOG

Yurt Dışında Uzaktan Eğitim Nasıl Yapılır?

Uzaktan eğitim, yaşanan pandemi sürecinden dolayı adını sıklıkla duyduğumuz bir eğitim modeli olmuş olsa da, aslında kökeni çok daha eskiye dayanır. Özellikle yurt dışındaki üniversitelerde oldukça revaçta olan bu eğitim modeli ile bulunduğunuz yeri terk etmeden üniversite okuyabilirsiniz. Uzaktan eğitim almak için Türkiye'de sınav şartı yer almaktadır; ancak yurt dışında uzaktan eğitim alarak üniversitenizi sınavsız olarak seçebilirsiniz. Ayrıca bölümleri istediğiniz şekilde tercih edebilir ve bunun yanı sıra eğitiminizi tamamladığınızda yüksek lisans ya da doktora eğitiminizi de bu şekilde tamamlayabilirsiniz. 

Uzaktan eğitim veren yurt dışı üniversiteleri bir çok açıdan avantajlıdır. Özellikle yurt dışında Mimarlık, Hukuk, Bilgisayar Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Ekonomi ve Uluslararası İlişkiler, Diplomasi Bölümü, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik gibi daha birçok dalda eğitim alarak diploma sahibi olma imkânı bulabilirsiniz. Üstelik bu bölümlerde dilerseniz yüksek lisansınızı ve doktoranızı da yapmanız mümkün olabilmektedir. Peki hangi okullarda uzaktan eğitim bulunmaktadır?

Uzaktan Eğitim Veren Yurt Dışı Üniversiteleri
Uluslararası Vizyon Üniversitesi, yurt dışında uzaktan eğitim alabileceğiniz değerli bir kurumdur. Uluslararası Vizyon Üniversitesi Türkçe eğitim akreditasyonuna sahip olan bir eğitim kurumu olup bu bakımdan Avrupa’da tektir. Tüm dersler Türkçe olarak verilmekte, Türk müfredatına paralel bir müfredat takip edilmektedir. Eğitim programları Bologna sürecine ve Türkiye‘de eğitim veren üniversite ders programlarına uygun olarak hazırlanmıştır. Eğitim-öğretim ve araştırmada evrensel ölçüt ve etik değerleri benimseyen ve toplum yararı ile paydaş memnuniyetini ilke edinen Uluslararası Vizyon Üniversitesi, bir yükseköğretim kurumu olarak, eğitim dünyasında kendine açtığı yolda ulusal ve uluslararası eğitim ve araştırma ağlarından en verimli şekilde yararlanıp nitelikli insan gücünü artırma ve geliştirme çabası içerisindedir.

Kharkov Ulusal Tarım Teknik Üniversitesi uzaktan eğitim alabileceğiniz bir diğer kurumdur. Ukrayna üniversiteleri arasındaki derecelendirme kuruluşlarına göre, Ukrayna’nın en iyi 200 üniversitesi arasında 61. sırada olup uyguladığı “Sürdürülebilir Gelişim Programının” bunda payı büyüktür. Yüksek nitelikli tarım uzmanlarını yetiştiren bu kurum, gerçekleştirdiği reformlarla Ukrayna Tarım ve Gıda Bakanlığı tarafından “Tarım Bilimlerinde Örnek Eğitim Kurumu” statüsüyle tanınmıştır. Ukrayna Milli Eğitim Bakanlığı tarafından verilen IV. Seviye akreditasyonla hizmet veren bu üniversitenin eğitim dili İngilizce ve Rusçadır. 1953 yılından beri yabancılar da bu üniversitede eğitim alabilmektedir.

Uzaktan eğitim veren diğer kurumlarımız hakkında detaylı bilgi almak ve kayıt yaptırmak için uzman eğitim danışmanlarımız ile İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizde görüşebilirsiniz. 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız