DRAFT BLOG

Tüm Ukrayna İçerikleri
En Uygun Bütçeli Yurtdışı Üniversiteleri

Dolar ve euro kuru yurtdışında üniversite okumak isteyen gençlerimizin önünde bir engel.

Ukrayna'da Eğitim ve Yaşam

Ukrayna, yurtdışında eğitim almak isteyenler için en önemli tercihler arasındadır. Öğrenci dostu olmasıyla da bilinen Ukrayna, uygun yaşam maliyetleriyle ve kaliteli eğitimle ön plana çıkıyor.

Yurt Dışında Uzaktan Eğitim Fırsatı

Yurt dışında uzaktan eğitim imkanı, ülkemiz öğrencileri tarafından araştırılıyor. Yaşanan pandemi süreci ile birlikte adın sıklıkla duyduğumuz bu tabir, artık hayatımızın bir parçası. 

Fiziksel sınırı olmayan bir eğitim deneyimi, öğrencilerin sınıflara katılmasına ve herhangi bir yerden akranlarıyla etkileşime girmesine olanak tanır. Özellikle pandemi süreci ile adını sıklıkla duyduğumuz uzaktan eğitim, öğrencilerin kampüs ortamına girmeden bulunduğu yerden çevrimiçi bir şekilde derslerine katılmasına ve etkileşimde bulunmasına imkan sağlar. Yurt dışında bulunan üniversiteler bu imkanı sınavsız bir şekilde öğrencilerine sunmaktadır. Yani siz, sadece lise diplomanız ile istediğiniz programa kayıt olup, eğitiminizi uzaktan eğitim ile sürdürebilirsiniz.

Peki uzaktan eğitimin geleneksel eğitimden farkı nedir? Uzaktan eğitim ve yüz yüze eğitimin arasındaki en büyük fark, uzaktan eğitim öğrencilerinin her yerden ve her zaman derslere katılabilmesidir. Bir sınıf ortamında, hem eğitmenler hem de öğrenciler aynı anda aynı yerde bulunmalıdır. Ancak uzaktan eğitime katılan herkes, kendisine en uygun zamanda ve yerde çalışma özgürlüğüne sahiptir.

Sınava Girmeden Uzaktan Eğitim Okuyun

Özellikle Ukrayna'da bulunan üniversiteler, bu programı öğrencilerine sunmaktadır. Ukrayna aynı zamanda öğrenci dostu olması ile bilinen bir ülkedir ve okullarının harç ücretleri çok uygundur. Ukrayna'da uzaktan eğitim alabileceğiniz ilk kurum Kharkiv Ulusal İçişleri Bakanlığı Üniversitesi'dir. 22 Kasım 1994'te Ukrayna'da kurulan Kharkiv Ulusal İçişleri Bakanlığı Üniversitesi, ülkenin önde gelen yüksek öğrenim kurumudur. Okul, Başkanlık Kararnamesi ile 2 Mart 2001'de "ulusal" statüsünü kazanmıştır. Üniversite 4. akreditasyon seviyesine sahip olup, ülkenin en prestijli okulları arasında gösterilmektedir. Lisans, lisans tamamlama, uzaktan eğitim, yüksek lisans ve doktora seviyelerinde bir çok program sunan kurum, özellikle hukuk, sivil güvenlik, yönetim sistemleri, sosyal bilimler ve bilgi teknolojileri alanında uzmanlar yetiştirmektedir. Ukrayna'nın saygın okullarından biri olan Kharkiv Ulusal İçişleri Bakanlığı Üniversitesi, aynı zamanda sınavsız eğitim veren bir kurumdur. 

Başka Hangi Üniversiteler Var?

Kharkov Ulusal Tarım Teknik Üniversitesi, hem sınavsız hem de uzaktan eğitim alabileceğiniz bir diğer kurumdur. Ukrayna üniversiteleri arasındaki derecelendirme kuruluşlarına göre, Ukrayna’nın en iyi 200 üniversitesi arasında 61. sırada olup uyguladığı “Sürdürülebilir Gelişim Programının” bunda payı büyüktür. Yüksek nitelikli tarım uzmanlarını yetiştiren bu kurum, gerçekleştirdiği reformlarla Ukrayna Tarım ve Gıda Bakanlığı tarafından “Tarım Bilimlerinde Örnek Eğitim Kurumu” statüsüyle tanınmıştır.

Siz de vakit kaybetmeden hayallerinizdeki bölümü sınavsız bir şekilde okumak için uzman eğitim danışmanlarımız ile İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizde görüşebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız