DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Acil Durumlarda Destek
Acil Durumlarda Destek

Sağlık ve güvenlik gibi acil durumlar için 7/24 yanınızdayız.

Devamı
Yurt Dışında Uzaktan Eğitim İçin  Yapılması Gerekenler

Günümüzde uzak mesafelerin pek bir anlamı kalmadı. Artık teknolojik aygıtlar vasıtasıyla eğitim gibi pek çok şey gerçekte mümkün olmayacak uzaklıklarda bile, karşılıklı olarak gerçekleştiriliyor. Uzaktan eğitim programları yeni bir şey değil tabi, bunların kökenini açıköğretim fakültelerinin açıldığı ilk zamanlara kadar dayandırabiliriz. Bu metindeki konumuz ise yurt dışında uzaktan eğitim. 

Mesafesiz, Sınavsız

İlginç gelebilir, çünkü bu hesaba bakılacak olursa “yurt dışında okumak için yurt dışına çıkmaya gerek yok” diyebiliriz. Bu imkanlar özellikle Doğu ve Orta bölgelerinde olmak üzere Avrupa’da pek çok yerde mevcut. Ayrıca uzaktan eğitim programları, sınavsız eğitim veren üniversitelerde gerçekleşiyor. Yani uzaktan eğitim almak istiyorsanız, yine Avrupa’daki sınavsız eğitim veren üniversitelerdeki gibi zorlu sınava hazırlık süreçleri ile uğraşmanıza gerek yok. Lise diplomanız ve not dökümünüz ile başvurmanız mümkün. 

Fakat elbette ki sizin kendi koşullarınıza, niyet ve amaçlarınıza uygun bir karar verebilmeniz için seçeneklerinizi ve hedeflerinizi doğru bir biçimde sınıflandırmanız şart. Ayrıca uzman bir danışmanlık eşliğinde tercih yapmanız, seçtiğiniz ve gitmek istediğiniz okulların sunduğu olanaklar hakkında daha etraflıca bilgi sahibi olmanızı sağlar. Seçimlerinizin verimini maksimuma taşıyabilirsiniz; eğer bunu istiyorsanız Draft Eğitim’e ulaşabilirsiniz. 

Biraz da Avrupa’da uzaktan eğitim veren üniversitelerden bahsedelim... 

Ukrayna: Kharkiv Ulusal İçişleri Bakanlığı Üniversitesi

22 Kasım 1994'te Ukrayna'da kurulan Kharkiv Ulusal İçişleri Bakanlığı Üniversitesi, ülkenin önde gelen yükseköğrenim kurumudur. Okul, Başkanlık Kararnamesi ile 2 Mart 2001'de "ulusal" statüsünü kazanmıştır. Üniversite 4. akreditasyon seviyesine sahip olup, ülkenin en prestijli okulları arasında gösterilmektedir. 

Lisans, lisans tamamlama, uzaktan eğitim, yüksek lisans ve doktora seviyelerinde bir çok program sunan kurum, özellikle hukuk, sivil güvenlik, yönetim sistemleri, sosyal bilimler ve bilgi teknolojileri alanında uzmanlar yetiştirmektedir. Ukrayna'nın saygın okullarından biri olan Kharkiv Ulusal İçişleri Bakanlığı Üniversitesi, aynı zamanda sınavsız eğitim veren bir kurumdur. Bu okulda uzaktan hukuk eğitimi alabilirsiniz. 

Makedonya: Uluslararası Vizyon Üniversitesi

2014 yılında kurulan Uluslararası Vizyon Üniversitesi, Makedonya‘nın Gostivar şehrinde bulunmaktadır. Gostivar, Türk nüfusun yoğunlukta olduğu ve Türkçenin yaygın konuşulduğu 80.000 nüfuslu bir kenttir. Makedonya’nın batısında yer alır. 

Uluslararası Vizyon Üniversitesi Türkçe eğitim akreditasyonuna sahip olan bir eğitim kurumu olup bu bakımdan Avrupa’da tektir. Türkiye dışında Türkçe eğitim veren ilk üniversitedir. Tüm dersler Türkçe olarak verilmekte, Türk müfredatına paralel bir müfredat takip edilmektedir. 

Bu okulda Türkçe olarak bilgisayar mühendisliğinden psikolojiye uzanan 11 farklı bölümde uzaktan eğitim alabilirsiniz. 

Bize Ulaşın

Yurt dışı üniversitelerindeki uzaktan eğitim imkanları, Avrupa’daki sınavsız üniversiteler ve pek çok konu hakkında merak ettikleriniz için uzman eğitim danışmanlarımızla görüşebilirsiniz. Bizlere ulaşmak istiyorsanız internet sitemizde yer alan online iletişim formunu doldurabilirsiniz. 
 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız