DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Staj Desteği
Staj Desteği

Yurt dışına ister üniversite eğitimi ile isterseniz dil eğitimi ile gidin; tüm staj fırsatlarını sizinle paylaşacağız.

Devamı
Yurt Dışında Uzaktan Eğitim İle Okuyabileceğiniz Üniversiteler

Uzaktan eğitim her ne kadar pandemi süreci ile birlikte adından sıkça söz ettirse de aslında çok daha eski bir geleneğe sahip bir öğrenim programıdır. Ülkemizdeki üniversitelerde olduğu kadar yurt dışındaki üniversitelerde de uygulanmaktadır. Özellikle pandemi sürecinde yurt dışına çıkmaya tereddüt eden ancak yine de eğitimini yurt dışında sürdürmek isteyen öğrencilerimiz için bu eğitim şekli oldukça idealdir. Uzaktan eğitim ile üniversite eğitimi alabileceğiniz ülkelerin başında Ukrayna gelmektedir. Ukrayna üniversitelerinde psikoloji bölümünden hukuk bölümüne, mühendislik bölümünden pedagoji eğitimine kadar birçok programda eğitim almanız mümkündür. Dilerseniz şimdi bu kurumların hangileri olduğundan bahsedelim.

Kharkov Ulusal Tarım Teknik Üniversitesi
Kharkov Ulusal Tarım Teknik Üniversitesi, Avrupa'da uzaktan eğitim ile üniversite eğitimi alabileceğiniz bir kurumdur. İsminde geçen tarım kelimesi sizi yanıltmasın zira kurum bünyesinde bulunan programlar çok çeşitlidir. Ukrayna’nın Kharkov şehrinde bulunan Kharkov Ulusal Tarım Teknik Üniversitesi, 1930 yılında kurulmuştur. Mekatronik ve Yönetim Sistemleri Eğitim ve Araştırma Enstitüsü, Elektrik Mühendisliği ve Teknolojileri Eğitim ve Araştırma Enstitüsü, Teknik Hizmetler Eğitim ve Araştırma Enstitüsü, Proses ve Gıda Teknolojileri Eğitim ve Araştırma Enstitüsü, İşletme ve Yönetim Eğitim ve Araştırma Enstitüsü, Uzaktan ve Mektupla Eğitime Yönelik Eğitim ve Araştırma Enstitüsü gibi çok çeşitli eğitim ve araştırma enstitülerine sahip olan köklü bir üniversitedir. Üniversitenin lisans eğitimi 4 yıldır ve senelik 1300 Dolar gibi oldukça uygun bir ücretle eğitim alma şansı bulunmaktadır. Üniversitenin eğitim dili Rusça ve İngilizcedir.

Kharkiv Ulusal İçişleri Bakanlığı Üniversitesi
Ukrayna'da kurulan Kharkiv Ulusal İçişleri Bakanlığı Üniversitesi, ülkenin önde gelen yükseköğretim kurumudur. Özellikle hukuk alanında uzaktan eğitim alabileceğiniz bu saygın kurum 22 Kasım 1994'te Ukrayna'da kurulmuştur. Kharkiv Ulusal İçişleri Bakanlığı Üniversitesi'nin öğrencileri, üniversite bünyesi içerisindeki öğrenci grupları, sanat grupları, kültürel gruplar sayesinde sosyalleşme imkanı bularak kendilerini geliştirirler. Bu sayede yaratıcılık potansiyellerini ortaya çıkarma olanağına sahip olan öğrenciler kendi vizyonlarını geliştirerek kaliteli bir üniversite eğitimine sahip olurlar. Draft Yurtdışı Eğitim'in partner okulları arasında yer alan bu değerli kurum öğrencilerine özellikle hukuk alanında uzaktan eğitim ile lisans ve lisans tamamlama eğitimi sunmaktadır. 

Siz de hayallerinizdeki bölümü yurt dışı üniversitelerinden birinde okumak ve kayıt yaptırmak için uzman eğitim danışmanlarımız ile görüşebilir ya da bize online iletişim formundan ulaşabilirsiniz. 
 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız