DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Staj Desteği
Staj Desteği

Yurt dışına ister üniversite eğitimi ile isterseniz dil eğitimi ile gidin; tüm staj fırsatlarını sizinle paylaşacağız.

Devamı
Yurt Dışında Uzaktan Eğitimin Faydaları

Özellikle yaşanan pandemi süreci ile birlikte alışkanlıklarımız birçok anlamda değişti demek yanlış olmayacaktır. Bu süreçte özellikle örgün eğitim, online ya da bir diğer ismi ile uzaktan eğitime dönüştü. Halihazırda çalışan bazı şirketler, evden online bir şekilde çalışma kararı aldı. Teknolojinin de günden güne gelişmesi ile birlikte artık hiçbir şey imkansız değil. Kurslar, özel dersler, eğitimler ve hatta sertifika programları bile online bir şekilde veriliyor.

Online eğitimin birçok yararı bulunduğunu söyleyebiliriz. Kişiler zamandan ve mekandan bağımsız olarak sadece internet bağlantısı ve cep telefonu, tablet gibi cihazlarla diledikleri yerden eğitime ve kursa katılabilirler. Özellikle yolda vakit harcamayı sevmeyen veya buna vakti olmayan kişiler için online eğitimler son derece uygundur.

Uzaktan Eğitim Nedir?
Online ya da uzaktan eğitim; çevrimiçi öğrenme veya internet üzerinden sunulan sanal sınıflar aracılığı ile gerçekleştirilen eğitim modelidir. Online eğitim, öğretmen / öğrenci etkileşimi ve sınıf materyallerinin dağıtımı için internete dayanan elektronik olarak desteklenen öğrenme şeklidir. Özellikle pandemi süreci ile adını sıkça duyduğumuz bu eğitim modeli, aslında sandığımız kadar yeni bir sistem değildir. 1990'ların ortalarında internetin ve World Wide Web'in yayılması ile başlayan uzaktan eğitim, bugün artık üniversitelerde ve okullarda olduğu kadar kurslarda da uygulanmaktadır. Uzaktan eğitim teorileri geliştikçe, öğrenmeyi ve pedagojiyi destekleyen dijital teknolojiler de dönüşmeye devam etmektedir. 

Uzaktan Eğitim İle Yurt Dışı Eğitimleri
Siz de uzaktan eğitim fırsatı ile yurt dışında bir üniversitenin programına katılabilirsiniz. Bilgisayarınız neredeyse, eğitime oradan katılmanız mümkün. Bu size büyük bir kolaylık ve rahatlık sağlayacaktır. Dersler canlı işlendiği için sormanız gereken soruları anında sorabilir ve aklınıza takılan konulara yanıt bulabilirsiniz. Türkiye'nin ve hatta dünyanın her yerinden katılabileceğiniz uzaktan eğitim, sizi zamandan ve mekandan muaf tutarak esnek bir ders ortamı sağlayacaktır. İhtiyacınız olan eğitimi ve kariyer fırsatını daha fazla ertelemeden uzaktan eğitim ile yurt dışında üniversite okuyabilirsiniz.

Bölümler ve okullar hakkında bilgi almak için uzman eğitim danışmanlarımız ile İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizde görüşebilir ya da bize online iletişim formundan ulaşabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız