DRAFT BLOG

Tüm Almanya İçerikleri
Neden Yurtdışında Eğitim? (Draft Education)

Merhaba arkadaşlar, Yeni bir dil öğrenmek, dil bilginizi geliştirmek, yeni bir eğitim sistemine aşina olmak ve sizin gibi yurt dışından gelen yüzlerce yabancı öğrenci ile birlikte yeni kültürler tanımak, bu avantajlardan sadece bazıları...

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Yurt Dışında Yaşam Maliyetleri Rehberi: Almanya

Bu yazıda, Almanya’da öğrencilik hayatı planlayan öğrenciler için bir yaşam rehberi sunuyoruz. Bu rehber, öğrenci adaylarını Almanya’da yaşam maliyetleri konusunda kısaca bilgilendirmek ve yurt dışı eğitimi kararlarını verirken yardımcı olma amacıyla yazılmıştır. Ulaşım, yeme-içme giderleri, okul harç masrafları ve çalışma olanakları gibi konuları kapsamaktadır. 

Ulaşım

Almanya, modern batı kültürünün beşiği olarak, Avrupa’nın en gelişmiş toplu taşıma ağlarından birine sahiptir. Almanya’da pek çok metro ağı bulunmakta ve toplu taşıma sistemi, ülkenin her yerine rahatça seyahat edilebilecek şekilde tasarlanmıştır. Toplu taşıma araçlarındaki bilet tarifeler kısa mesafe, tek yönlü, 1 günlük ve 7 günlük kategorilerine ayrılmıştır. Almanya’da en çok tercih edilen toplu taşıma aracı metrodur. Onun ardından da otobüs gelir. Şehirler arasındaki ulaşım, aynı Türkiye’de olduğu gibi özel otobüs şirketleri aracılığıyla sağlanmaktadır.

Tek seferde en fazla verebileceğiniz ulaşım bedeli 3 eurodur. Ayrıca hatırlatmak gerekir ki, bisiklet yolları Almanya’nın neredeyse her kentinde yaygındır. Bisiklet kullanarak hem tasarruf edebilir, hem de sürekli olarak egzersiz yapabilirsiniz.  

Yaşam Giderleri ve Konaklama

Alman mutfağı, farklı damak tatlarını memnun edebilecek bir kültürdür. Menüler genellikle sosis, patates ve et ağırlıklı olsa da, Almanya’da pek çok Türk lokantası da bulabilirsiniz. Ortalama olarak bir öğünlük yemek size en fazla 10 euroya patlayacaktır. Fakat elbette ki, düzenli alışveriş yaparak yemeklerinizi kendiniz evinizde de hazırlayabilirsiniz. Haftalık 25 - 30 euro arasında tutarında bir alışveriş, beslenme ihtiyaçlarınızı karşılamaya yeterli olacaktır. 

Almanya’da öğrenciler için en uygun konaklama biçimi öğrenci konutlarında kalmak oluyor. Bundan dolayı talep çok fazla olduğu için yer bulmak da zor olabiliyor. Konaklama konusunda en önemli değişken, konaklayacağınız yerin merkezi bir yer olup olmadığına göre değişmektedir. Fakat Almanya’da otel, hostel, kamp alanı gibi pek çok farklı alternatifler de bulunmaktadır. 

Bize Ulaşın

Yurt dışı eğitiminin ekonomik koşulları, Almanya’daki uygun fiyatlı kentler ve üniversiteler hakkında bilgi almak için uzman eğitim danışmanlarımızla görüşebilirsiniz. Özellikle Almanya'da mühendislik ve teknik eğitim, kaliteli bir şekilde öğrencilerine sunulmaktadır. Buralarda yer alan dünyanın en kaliteli üniversitelerine kayıt olmak için eğitim danışmanlarımız ile iletişim sağlayarak doğru bir karar süreci geçirebilirsiniz.

Draft Eğitim Danışmanlık’a ulaşmak için online iletişim formunu doldurmanız yeterlidir. 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız