DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Niyet Mektubu Nedir? Nasıl Yazılır?

Bugün eğitim almak için yurtdışı üniversitelerine başvuru yaparken gerekli olan evraklar arasında öne çıkan niyet mektubu hakkında konuşacağız. Üniversite eğitiminiz için neden o okulu tercih ettiğiniz, neyi hedeflediğiniz, kim olduğunuz gibi bilgileri net, anlaşılır bir şekilde anlattığınız niyet mektubu kabul aşamasında sizi ön plana çıkarabileceği gibi geriye de atabilmektedir.

Yurtdışı Eğitimi Soru Cevap Vol2 (yurtdışında okumak)

Yurtdışında okumak için gerekli olan evraklar nelerdir, son kayıt tarihleri nedir, devam zorunluluğu, burs imkânı gibi pek çok sorunuza cevap bulabileceğiniz bu videomuzda yurtdışı dil okulu ilgili de bilgi vermeye çalıştık.

Yurt Dışında Yaşam Maliyetleri Rehberi: İngiltere

İngiltere’de yaşam maliyetlerini düşündüğümüzde, bu kapsamda en başta okul masrafları, konaklama, giyim, beslenme, ulaşım giderleri gibi kalemleri ele almak gereklidir. İngiltere, Avrupa ülkeleri arasında nispeten daha pahalı olan ülkelerden biridir. Fakat elbette ki bu durum, İngiltere’de yaşanacak bölgeye göre değişkenlik göstermektedir. 

Bu yaşam giderleri, İngiltere’nin sunduğu koşulların dışında, kişinin yaşam tarzına göre de elbette değişkenlik gösterebilir. İngiltere’de dil eğitimi alırken daha çok derslerinize odaklanmayı isteyebilirsiniz. Dolayısıyla düzenli bir yaşam tarzını önünüze koyarsanız harcamalarınız ona göre daha az olacaktır. Fakat tabii, kimse yalnızca İngiltere’de dil eğitimi almakla yetinmeyecek, gittiği bu yeni ülkedeki sosyal aktiviteleri de deneyimlemek isteyecektir. Eh, böylesine görkemli bir ülkede gezebileceğiniz binlerce müze, sanat galerisi, tarihi yapı, saray ve daha nice etkinliği düşünürsek haksız da sayılmazlar. Biz şimdi, yazımızın konusu olan yaşam maliyetlerini kısaca ele alalım. 

Ulaşım

İngiltere’de ulaşım, diğer harcama kalemlerine benzer şekilde, diğer Avrupa ülkelerinden daha pahalıya gelmektedir.  Aslında elbette bunu Türk Lirası ile kıyaslayarak söylüyoruz. Aylık ortalama ulaşım harcaması, seyahat sıklığınıza göre 60-100 pound arasında değişkenlik gösterir. İngiltere’nin ulaşım altyapısı son derece düzenlidir. Örneğin Londra metrosu, çok geniş bir alanı kapsaması bakımından filmlere, kitaplara konu olmuştur. Metroların dışında otobüsler, şehirlerarası seyahat açısından ise otobüsler sıklıkla tercih edilir. 

Yeme-İçme ve Konaklama Giderleri

İngiltere, mutfağı ile ünlü bir ülke değildir. Fakat yine de, yumurta, sosis ve fasulyeyi temel alan İngiliz kahvaltısı, dünyanın farklı yerlerindeki restoranların menülerine girmiştir. Ama İngiltere, çok kültürlü bir ülke olarak, pek çok farklı kültürden yemeği bulabileceğiniz bir ülkedir. Türk, Hint, Arap, Asya mutfağı ülkede yaygındır. Fakat elbette, düzenli olarak alışveriş yaparak yemeklerinizi kendiniz yapmanız çok daha ekonomik olacaktır. Ortalama 20- 30 poundlık bir alışveriş, haftalık ihtiyaçlarınızı karşılayacaktır. 

İngiltere’ye eğitim için giden öğrencilerin en çok tercih ettikleri konaklama yöntemi, bir ailenin odasını kiralamak veya öğrenci yurtlarını kullanmaktır. Bu durumlarda ortalama konaklama giderleri 150-200 pound arasında şekillenecektir. Bunu dışında, ev kiralama biçimindeki konaklama maliyetleri, örneğin Londra’da en az 300 pound tutacaktır. 

Bize Ulaşın

İngiltere’de yaşam ve eğitim maliyetleri, İngiltere’deki kaliteli dil okulları hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak istiyorsanız Draft Eğitim Danışmanlık’a ulaşabilirsiniz. Uzman eğitim danışmanlarımızla görüşmek için online iletişim formumuzu doldurmanız yeterli olacaktır. 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız