DRAFT BLOG

Tüm İrlanda İçerikleri
Niyet Mektubu Nedir? Nasıl Yazılır?

Bugün eğitim almak için yurtdışı üniversitelerine başvuru yaparken gerekli olan evraklar arasında öne çıkan niyet mektubu hakkında konuşacağız. Üniversite eğitiminiz için neden o okulu tercih ettiğiniz, neyi hedeflediğiniz, kim olduğunuz gibi bilgileri net, anlaşılır bir şekilde anlattığınız niyet mektubu kabul aşamasında sizi ön plana çıkarabileceği gibi geriye de atabilmektedir.

Yurtdışı Eğitimi Soru Cevap Vol2 (yurtdışında okumak)

Yurtdışında okumak için gerekli olan evraklar nelerdir, son kayıt tarihleri nedir, devam zorunluluğu, burs imkânı gibi pek çok sorunuza cevap bulabileceğiniz bu videomuzda yurtdışı dil okulu ilgili de bilgi vermeye çalıştık.

Yurt Dışında Yaşam Maliyetleri Rehberi: İrlanda

İrlanda’da yaşam maliyetleri pek çok Avrupa ülkesine göre daha düşük olarak tanımlanabilir. Özellikle Birleşik Krallık içindeki ülkelere kıyasla İrlanda, nispeten daha uygun fiyatlarıyla öne çıkmaktadır. Bu metinde, İrlanda’da dil eğitimi almak isteyen öğrenciler için yaşam maliyetlerinden kısaca bahsetmek istiyoruz. Amacımız, İrlanda’da yaşam maliyetleri hakkında okuyucuyu bilgilendirmektir. 

İrlanda Konaklama Giderleri

İrlanda’daki en pahalı yer, başkent olan Dublin kentidir. Öğrenciler için, Dublin dışındaki yaşam maliyetleri doğal olarak daha düşük olacaktır. Ev kiralamış bir öğrencinin bir yıllık kira masrafı en az 7.000 euro olarak düşünülebilir. Bu maliyet seçilen konaklama yöntemine göre farklılık gösterebilir ayrıca fatura ve farklı masraflar için ek harcama yapmak gerekli olabilir. 

Soğuk ve yağmurlu bir ülke olan İrlanda’da ısınma ve diğer fatura ödemeleri için aylık 57-140 euro arasında seyredecektir. Ortalama bir elektrik kullanımı da Türkiye’de alışmış olabileceğiniz elektrik kullanımından daha fazla olacaktır. 

Yaşam Maliyetleri ve Ulaşım

Seyahat masrafları da bulunduğunuz konuma göre değişkenlik gösterecektir. Büyük şehirlerde bisiklet yolları bulunmaktadır. Eğer bir bisiklet kullanıcısıysanız, ulaşım masraflarınızı bazı aylarda sıfıra indirmeniz bile mümkündür. Ayrıca toplu taşıma kullanacak öğrenciler Öğrenci Seyahat Kartı alarak indirimli bir biçimde toplu taşıma olanaklarından faydalanabilirler. 

Beslenme için kampüslerdeki yemekhaneleri veya ucuz restoranları kullanabilirsiniz. Bu yolu izlerseniz haftada en az 70 euro harcamanız gerekecektir. Fakat her yerde olduğu gibi, düzenli olarak alışveriş yapmak ve yemeklerinizi kaldığınız yerde pişirmeniz çok daha avantajlı olacaktır. Böylelikle haftalık yemek harcamalarınız 40-50 euro arasında seyredecektir. 

Tüm bu maliyetler, elbette ki yaşadığınız yere ve yaşama biçiminize göre değişkenlikler gösterecektir. Neredeyse hiç kimse, eğitim için gittiği yeni bir ülkede hiçbir sosyal aktiviteye katılmadan yaşamak istemeyecektir. Dolayısıyla İrlanda’da okurken harcamalarınızı planlayacaksanız, katılmak isteyebileceğiniz sosyal aktiviteleri, gezileri vs. de hesaba katmanız sizin için daha iyi olur. 

Bize Ulaşın

Draft Eğitim Danışmanlık, yurt dışı eğitiminizin her aşamasında size uzman danışmanlık hizmeti sunmaktadır. İrlanda’daki kaliteli dil okulları, uygun fiyatlı İrlanda okulları hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız bize ulaşabilirsiniz. Bunun için online iletişim formunu doldurmanız yeterlidir. 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız