DRAFT BLOG

Tüm İtalya İçerikleri
Neden Yurtdışında Eğitim? (Draft Education)

Merhaba arkadaşlar, Yeni bir dil öğrenmek, dil bilginizi geliştirmek, yeni bir eğitim sistemine aşina olmak ve sizin gibi yurt dışından gelen yüzlerce yabancı öğrenci ile birlikte yeni kültürler tanımak, bu avantajlardan sadece bazıları...

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Yurt Dışında Yaşam Maliyetleri Rehberi: İtalya

Bu rehberi, İtalya’da yurt dışı eğitimi ya da dil eğitimi almak isteyen öğrenciler için, yalın ve bilgilendirici bir metin olması için hazırladık. İtalya’da yaşam maliyetleri hakkında, İtalya’da öğrencilik hayatı hakkında okuyucunun kafasında genel bir resim çizmeye çalışacağız. Ulaşım, konaklama, yeme-içme ve eğitim giderleri üzerinde duracağız. 

Ulaşım

Pek çok önemli kentin olduğu İtalya’da ulaşım genellikle otobüs, tramvay, taksi ile sağlanmaktadır. Ayrıca bisiklet de yaygın bir ulaşım aracı olarak, özellikle öğrenciler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Pek çok kentte sabah erken saatlerde çalışmaya başlayıp, gece yarısına kadar devam eden tramvay sistemleri vardır. Taksiler ise, Türkiye’de olduğu gibi yoldan çevrilmez. Taksiye binebilmek için hazırda bekleyen bir taksi durağını kullanmalısınız. Fakat öğrencilik yaşamınızda, bisiklet kullanarak veya yürüyerek ulaşım maliyetlerinizi sıfıra indirebilirsiniz. İtalya’da tek seferde, toplu taşımaya verebileceğiniz en yüksek para 5 eurodur. 

Yaşam Giderleri ve Konaklama

Yemek yemekten keyif alanlar için, İtalya’da öğrencilik hayatı oldukça renkli olacaktır. Zira, İtalyan mutfağı son derece zengindir. İtalyan mutfağı, pizza, lazanya, farklı soslarıyla çeşit çeşit makarna ve birçok farklı tatlı çeşidi ile dünya çapında tanınırlığı olan bir mutfaktır. 

Bu ülkenin her kentinde çok kaliteli restoranlar bulabilirsiniz, ayrıca yeme içme giderleri de diğer Avrupa ülkeleriyle karşılaştırıldığında çok daha uygundur. Öğrenci olarak, bir restoranda yiyeceğiniz bir öğüne vereceğiniz en yüksek fiyat ortalama 20 euroya denk gelecektir. Fakat her yerde olduğu gibi alışverişlerinizi kendiniz yapabilir, yemeklerinizi evde kendiniz hazırlayabilirsiniz. Bu durumda yeme içme giderleriniz haftalık 30-40 euro arasında değişecektir. 

Konaklama masrafları, nasıl bir bölgede konaklayacağınıza göre değişkenlik gösterecektir. Pek çok ülkede olduğu gibi, merkezi bölgelerde konaklama, merkeze uzak olan bölgelerdekinden daha pahalı olacaktır. İtalya üniversiteleri, konaklama konusunda öğrencileri uygun seçeneklere yönlendirmektedir. Aylık düşünecek olursak, İtalya’da konaklama masrafları size 400 euro gibi bir fiyata gelecektir. 

Bize Ulaşabilirsiniz

İtalya’da üniversite okumak, en kaliteli İtalya üniversiteleri hakkında bilgi almak istiyoranız uzman eğitim danışmanlarımızla görüşebilirsiniz. Eğer bize ulaşmak istiyorsanız internet sitemizde yer alan online iletişim formunu doldurmanız yeterli olacaktır. 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız