DRAFT BLOG

Tüm Polonya İçerikleri
Yurtdışında Fizyoretapi Eğitimi

Polonya, Macaristan ve Letonya'nın köklü üniversitelerinde fizyoterapi eğitimi almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Yurt Dışında Yaşam Maliyetleri Rehberi: Polonya

Yurt dışında eğitim için son yıllarda en sık tercih edilen ülkelerden biri Polonya. Pek çok öğrenci, Polonya’da eğitim almayı hedefine koyuyor ve da bununla ilgili gereken adımları atıyor. Polonya üniversiteleri kaliteli olmalarıyla, Polonya ülkesi ise düzenli ve hareketli olması ile biliniyor. Peki Polonya’da yaşam maliyetleri nasıl? Bu rehberi, bu soruyu kısaca yanıt verebilmek için hazırladık. 

Ulaşım

Polonya’da ulaşım hizmetleri son derece gelişmiştir. Burada ulaşım, metro sistemleri, demiryolları, otobüsler, tramvaylar ile yapılmaktadır. Şehir içi ve şehir dışı ulaşım, akıllı bir planlamanın sonucu olarak oldukça rahattır. Öğrenci olarak Polonya’da yaşayanlar için aylık paso seçeneği vardır ve neredeyse tüm toplu taşıma araçlarında geçerlidir. Polonya’da aylık ulaşım masrafları size 80 liralık bir fiyata mal olacaktır. Fakat siz bu tutarı düşürmek istiyorsanız bisikletle de ulaşım ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. 

Yeme-İçme

Polonya, diğer Avrupa ülkeleriyle kıyaslandığında ekonomik olarak uygun koşullara sahip bir ülkedir. Yeme-içme giderleri de pek çok kişi için hesaplıdır. Ayrıca, Polonya mutfağı Türk damak tadına hitap eden farklı yemekleriyle da bilinir. Sığır etini, kendine has bir sos ile harmanlayarak yapılabilen Sanok isimli yemek bunlardan biridir. Sığır etini temel alan, fakat çeşitli sebzelerle zenginleştirilen bir diğer ünlü yemek de Flaki çorbasıdır. Bunlar gibi pek çok farklı lezzeti uygun fiyatlara tadabilme imkanı bulacaksınız. Tek bir restorana bir öğün için vereceğiniz en yüksek para, 20 lira gibi bir miktara karşılık gelecektir. Fakat kendi alışverişinizi yapar ve yemeklerinizi evde pişirirseniz, yeme-içme masrafınızı büyük ölçüde düşürebilirsiniz. 

Konaklama

Varşova’da ucuz hostellerde bile kaliteli konaklama hizmeti alabilirsiniz. Şehrin turistik merkezlerinden olan eski kent merkezi, turist ve öğrencilerin konaklama için en çok tercih ettiği bölgesidir. Konaklama bedelleri bunun için seçtiğiniz yerin konumuna göre değişkenlik gösterecektir. Ev ve hosteller dışında en çok tercih edilen yerler üniversitelerin tesis ettiği veya özel kurum olarak işletilen öğrenci yurtlarıdır. Genel konuşacak olursak, Polonya’da konaklama bedelleri size aylık olarak 550 Türk lirasına denk düşecek bir fiyata gelecektir.

Draft Eğitim Yanınızda

Yurt dışı eğitiminiz süresince kaliteli eğitim danışmanlığı hizmetlerimizden faydalanmak ve Polonya’daki öğrenci hayatı hakkında daha fazla bilgi almak istiyorsanız bize ulaşabilirsiniz. Bunun için sitemizdeki online iletişim formunu doldurmanız yeterli olacaktır. 
 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız