DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Staj Desteği
Staj Desteği

Yurt dışına ister üniversite eğitimi ile isterseniz dil eğitimi ile gidin; tüm staj fırsatlarını sizinle paylaşacağız.

Devamı
Yurt Dışında Yüksek Lisans Eğitimi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Yurt dışında yüksek lisans eğitimi, hem akademik kariyer yapmak isteyenler hem de çalışma alanlarında uzmanlaşıp derinleşerek iş dünyasında yükselmek isteyenler için oldukça iyi bir tercihtir. Yurt dışında bulunan kaliteli bir kurumda yüksek lisans programına kaydolarak seçtiğiniz alanda uzmanlaşırken yeni kültürler tanıma fırsatı bularak vizyonunuzu genişletebilir, aynı zamanda yabancı dilinizi de geliştirebilirsiniz.

Elbette yurt dışında yüksek lisans eğitimi almanın avantajları sadece bununla sınırlı değildir. Schengen Birliğine üye olan Avrupa ülkeleri, yüksek lisans programlarına kayıtlı yabancı öğrencilere çalışma imkânı tanımaktadır. Bu imkân hem bütçenize katkıda bulunmak hem de iş tecrübenizi artırmak için oldukça iyi bir fırsattır. Örneğin; Doğu Avrupa’nın en güzel ülkelerinden biri olan Polonya’da yüksek lisans eğitimi alırken bir yandan yarı zamanlı çalışarak bütçenize destek olabilir, pek çok giderinizi karşılayabilirsiniz. Polonya, yurt dışı eğitim politikası gereği, Polonya üniversitelerine  tam zamanlı kayıt yaptıran yabancı öğrencilere haftalık 20 saat çalışma izni vermektedir. Ayrıca Polonya öğrenci dostu bir ülke olmasından dolayı yaşam ve öğrenim maliyetleri açısından son derece uygun bir ülkedir. Ayrıca, partner okullarımızın bazıları özellikle MBA programlarında eğitim alan öğrencilere dünyanın en iyi firmalarında staj olanağı sunmaktadır. 

Yurt Dışı Yüksek Lisans Eğitimi
Yurt dışı üniversitelerinde yüksek lisans yapmanın avantajlarından bir diğeri ise öğrencilere sınavsız bir şekilde eğitim alma olanağı sunuyor oluşudur. Ülkemizde yapılacak bir yüksek lisans için şart olan Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES) her yıl yüksek lisans yapmak isteyen öğrencimizin girmek zorunda olduğu bir sınavdır. Yurt dışında yüksek lisans eğitimi şansı sunan ülkelerin pek çoğunda ise yüksek lisans için herhangi bir sınav zorunluluğu aranmamaktadır. 

Kaliteli eğitimleri ile dünya standartlarında modern bir üniversite eğitimi vadeden kurumların hangi ülkelerde yer aldığını ve bu kurumların hangi okullar olduğunu öğrenmek için uzman eğitim danışmanlarımız ile görüşebilir ve hayallerinizdeki bölüme sınavsız ya da uzaktan eğitim seçeneği ile kayıt olabilirsiniz. Avrupa'nın ve dünyanın en iyi okullarından birine kayıt yaptırmak için İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizi ziyaret etmeyi unutmayın.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız