DRAFT BLOG

Tüm Slovenya İçerikleri
Tüm İspanya İçerikleri
Tüm ABD İçerikleri
Niyet Mektubu Nedir? Nasıl Yazılır?

Bugün eğitim almak için yurtdışı üniversitelerine başvuru yaparken gerekli olan evraklar arasında öne çıkan niyet mektubu hakkında konuşacağız. Üniversite eğitiminiz için neden o okulu tercih ettiğiniz, neyi hedeflediğiniz, kim olduğunuz gibi bilgileri net, anlaşılır bir şekilde anlattığınız niyet mektubu kabul aşamasında sizi ön plana çıkarabileceği gibi geriye de atabilmektedir.

Yurtdışı Eğitimi Soru Cevap Vol2 (yurtdışında okumak)

Yurtdışında okumak için gerekli olan evraklar nelerdir, son kayıt tarihleri nedir, devam zorunluluğu, burs imkânı gibi pek çok sorunuza cevap bulabileceğiniz bu videomuzda yurtdışı dil okulu ilgili de bilgi vermeye çalıştık.

Yurt Dışında Yüksek Lisans Yapmak İçin  5 Harika Neden

Yüksek öğretim için Avrupa’ya gitmek iyi bir seçim olurdu. Belki bazılarınız için çoktan oldu bile. Avrupa’nın köklü üniversite geleneğinden yararlanabileceğiniz bir okulda yüksek kaliteli bir eğitim aldınız. Bir sürü güzel insanla tanıştınız, eğlendiniz ve meraklı olduğunuz alanda oldukça şey öğrendiniz. Büyük bir mutlulukla, ama aynı zamanda biriktirmiş olduğunuz güzel anıların da nostaljisiyle mezun oldunuz. Peki ya sonra? Avrupa’da yüksek lisans yapmak için ne düşünürdünüz?

Veya başa dönelim, durum sizin için farklı biçimde gelişti. Türkiye’de düzgün bir şekilde üniversite eğitiminizi bitirdiniz, şimdiden bir işiniz olsun da istiyorsunuz ama içinizdeki öğrenme, ilerleme hevesi henüz dinmiş değil. Bunun için yurt dışında yüksek lisans eğitimi almayı düşünür müydünüz?

Cevaplamakta acele etmeyin; peki iki durumda da bunu düşünseydiniz ne gibi nedenlere ihtiyacınız olurdu? Kendinize hangi nedenleri vermek isterdiniz? 
Belki bu konuda yardımcı olabiliriz...

1) Daha fazla öğrenme tutkusu
Üniversite tercihi, herkes için olmasa da, günümüz dünyasında yaşayan bir kişinin hayatında alacağı en belirleyici kararlardan biridir. Kişisel bir tercih yaparak kendinizi bir kariyer yoluna sokarsınız. Muhtemelen eğitimini aldığınız alan mesleğinizi de belirleyecek ve derinleşeceğiniz bilgi türünü netleştirecektir. Alanınızdaki bilginizi ve kavrayışınızı, uygulayışınızı artırmak için yüksek lisans yapmak son derece faydalı olacaktır.

2) “Kalabalıktan” sıyrılmak
Artık üniversite eğitimi az bulunan bir şey değil, her türden insan için yüksek öğretim fırsatları bulunuyor. Sınavsız üniversitelerin sayısı artıyor. Bu kadar insan üniversite eğitimi alıyor almasına ama iş ve istihdam dünyasında rekabet de azalmıyor. Fakat sizin için olumlu olarak, yüksek lisans yapan insan sayısı hala o kadar fazla değil ve kariyer hayatınızda böyle bir eğitim sürecinden geçmek ciddi olumlu farklar yaratacaktır. 

3) Akademik kariyer
Eğer akademik bir kariyer yapma hedefiniz varsa bu yolda atacağınız en iyi ilk adım kaliteli bir üniversitede yüksek lisans yapmaktır. Alanınıza dair çok daha derinleştirilmiş, özelleştirilmiş bilgiye erişebileceğiniz yüksek lisans eğitiminizi Avrupa’nın yüksek kaliteli üniversitelerinde yapmanız akademik kariyer hedefleriniz için çok iyi olacaktır.

4) Daha fazla kazanmak
Dünya çapında yapılan bazı araştırmalar, iş hayatı içerisinde yüksek lisans yapmış olan kişilerin standart lisans eğitimini tamamlamış insanlara oranla daha fazla para kazandığını ortaya koymuştur. 

5) Kariyer yolunuzu değiştirmek
Evet, değiştirmek. Yüksek lisans eğitim süreçleri, lisans eğitiminden memnun kalmadıysanız başka bir alana geçişiniz için önemli bir işlev görebilir. Çalışma alanlarınızı yüksek lisans köprüsüyle değiştirebilir ve kariyerinizi bu eğitim sürecine göre belirleyebilirsiniz. 

Bize Ulaşın
Yüksek lisans eğitimi ve Avrupa’da yüksek lisans eğitimi üzerine sorularınız, merak ettikleriniz için uzman eğitim danışmanlarımızla görüşün. Bize ulaşmak için internet sitemizde yer alan online iletişim formunu doldurmanız yeterlidir. 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız