DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Burs Başvuruları
Burs Başvuruları

Okul, devlet veya gideceğiniz ülkeden alabileceğiniz tüm burslar ile ilgili yanınızdayız.

Devamı
Yurt Dışındaki Bir Üniversiteye Yatay Geçiş Mümkün mü?

Ülkemizde halihazırda bir üniversite eğitimi alırken, karar değiştirerek yurt dışındaki bir üniversitede mevcut eğitimine devam etmek isteyen öğrencilerin aklına takılan en önemli sorulardan biri de şüphesiz ki "yurt dışındaki bir üniversiteye yatay geçiş mümkün mü?" sorusudur. Şimdiden cevabı verelim. Evet mümkündür. Yurt dışında bulunan ve dünya sıralamasında ilk 1000 üniversite arasında yer alanlar da dahil olmak üzere birçok üniversiteye sınavsız yatay geçiş yapılabilmektedir. 1000 Euro'dan başlayan harç ücretleriyle devlet üniversitelerinde okuduğunuz bölümü tamamlayabilir; Türkçe veya İngilizce eğitim dili seçenekleriyle farklı üniversitelerde eğitim alabilirsiniz. Peki bu okullar hangileridir?

Avrupa'nın Kalbinde Bir Okul: Uluslararası Vizyon Üniversitesi

Makedonya’nın Gostivar isimli şehrinde bulunan Uluslararası Vizyon Üniversitesi, Avrupa’nın en gözde okullarından biridir. Okul, Türk nüfusun yoğunlukta olduğu ve Türkçe’nin yaygın olarak konuşulduğu 80.000 nüfuslu kentte eğitim hayatını sürdürmektedir.

Makedonya’nın batısında yer alan Gostivar aynı zamanda sıcak kanlı insanlarıyla da tanınmıştır. Benzer kültürlerin konukseverlikle buluştuğu bir yer olan Gostivar’daki Uluslararası Vizyon Üniversitesi bu sayede çok fazla öğrenci çekmektedir. Bu okula kayıt olarak yatay geçiş yapmanız mümkündür.

Uluslararası Vizyon Üniversitesi’nde bulunan toplam 4 fakültede lisans, lisans tamamlama, yüksek lisans ve uzaktan eğitim programları sunulmaktadır. Üniversite, Türkçe eğitim akreditasyonuna sahip olan bir eğitim kurumudur. Bu anlamda Avrupa’da tek olan Uluslararası Vizyon Üniversitesi’nde aynı zamanda bütün dersler Türkçe olarak verilmektedir. Türk müfredatına eş değer bir müfredatın takip edildiği bu saygın okulun eğitim programları Bologna Süreci’ne ve Türkiye’deki eğitim veren üniversitelerin ders programlarına son derece uygun bir şekilde hazırlanmıştır.

Fon Üniversitesi İle Hayallerinizdeki Bölümü Okuyun

Fon Üniversitesi'de yatay geçiş yapabileceğiniz okullar arasında yer almaktadır. 2003 yılında Sosyal Bilimler Fakültesi - FON olarak doğan FON Üniversitesi, bugün Avrupa standartlarında modern bir özel yükseköğrenim kurumudur. FON Üniversitesi, eğitimde mevcut dünya trendlerini yakından takip etmektedir. Eğitim alanında ortaya çıkan en yeni yöntem ve teknikleri takip ederek hem Makedonya'dan hem de yurt dışından gelen en iyi akademisyenlerden oluşan kadrosunun sağlam temelleri üzerinde yükselen bir markadır.

Yurt dışında bulunan daha pek çok okulda sınavsız bir şekilde yatay geçiş yapma imkanı bulabilirsiniz. Bu okulların hangileri olduğunu öğrenmek ve kayıt yaptırmak için İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizi ziyaret ederek uzman eğitim danışmanlarımız ile yüz yüze görüşebilirsiniz. Ayrıca mail adresimizden ve telefon numaralarımızdan da bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız