DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Burs Başvuruları
Burs Başvuruları

Okul, devlet veya gideceğiniz ülkeden alabileceğiniz tüm burslar ile ilgili yanınızdayız.

Devamı
Yurt Dışındaki Üniversitelerden Türkiye'ye Yatay Geçiş Yapma İmkanı

Yurt dışındaki üniversitelerden, Türkiye'ye yatay geçiş yapma imkanı bulunuyor. İlk 400'de bulunan üniversitelerde okuyan öğrenciler puan şartı aranmaksızın yatay geçiş yapabilirler. Ayrıca bu üniversitelerde okuyan öğrenciler, denklik alırken seviye tespit sınavından muaftırlar.

Bu okullardan alacağınız diplomalar, mezuniyet sonrasında gireceğiniz denklik süreci tamamlandıktan sonra uluslararası tanınırlığa sahip olabiliyor. Yani hangi ülkede gelecekte yaşamayı, çalışmayı düşünüyorsanız o okullara girmelisiniz. Türkiye’de bir üniversite mezunu olmak istiyorsanız gittiğiniz üniversitenin, YÖK’ün kabul ettiği okullar arasında yer alması lazım. İlk 400'de yer alan Ural Federal Üniversitesi'nin bölümlerinde ise YÖK denkliği avantajı bulunmaktadır. Ayrıca ilk 400'de yer aldığı için, bu okuldan Türkiye'deki bir okula yatay geçiş yapma imkanı bulunmaktadır.

Diğer Üniversiteler Hangisi?
Öğrenci dostu olmasıyla bilinen Polonya’nın başkenti Varşova, yurt dışında üniversite okumak isteyen pek çok öğrenci için keyifli alternatifler sunarken bir yandan da üniversitelerinin kalitesiyle de öğrenciye başarılı bir öğrenim hayatı sunuyor. Polonya'da sınavsız ve kaliteli bir eğitim alabileceğiniz kurumların başında gelen Varşova Üniversitesi, dünyanın en kaliteli ilk 400 üniversitesinden yalnızca bir tanesi. Varşova Üniversitesi, Times Yüksek Öğrenim Dünya Üniversite Sıralaması ve Dünya Üniversiteleri Akademik Sıralaması (Şangay Sıralaması) gibi listelerde üst seviyelerde yer alarak başarısını kanıtlamıştır. Her yıl yaklaşık 48 bin öğrencinin eğitim aldığı Varşova Üniversitesi; 37 dilde ders, 35 doktora ve 130’dan fazla doktora sonrası program, 3 MBA programı ve çok geniş yelpazede lisans, yüksek lisans, doktora programı sunmaktadır. 

Sınavsız ve kaliteli eğitimleri ile dikkat çeken Rusya, birçok kaliteli okula da ev sahipliği yapmaktadır. Rusya'nın Kazan bölgesinde bulunan Kazan Federal Üniversitesi; ülkenin en eski üniversitelerinden biri olup 2014 yılında 210. yaşını kutlamıştır. İlk 400'de yer alan Kazan Federal Üniversitesi; günümüzde yerel ve uluslararası işbirliği programlarına katılım gösteren, akademi ve sektör arasında köprü görevi gören, uluslararası alanda üst düzey araştırmalar ve yeniliklerle adından söz ettiren bir eğitim kurumu haline gelmiştir. Son yıllarda çeşitli uzmanlık merkezleri ve dünya klasmanında araştırma ve eğitim laboratuvarları da kurulmuştur. 

Süreçle ilgili detaylı bilgi almak için uzman eğitim danışmanlarımız ile görüşebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız