DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Acil Durumlarda Destek
Acil Durumlarda Destek

Sağlık ve güvenlik gibi acil durumlar için 7/24 yanınızdayız.

Devamı
Yurt Dışındaki Üniversitemiz: Balkan Üniversitesi

Makedonya'nın gözbebeği ve önemli eğitim kurumlarından biri olan Balkan Üniversitesi, yurtdışında sınavsız ve masrafsız bir eğitim almak isteyen öğrenciler için oldukça ideal bir okuldur. Okul, 2006 yılında Makedonya’da bilim insanları ve akademisyenler tarafından Türkiye ile kültürel bir köprü oluşturmak için kurulmuştur. Eğitim dili İngilizce olan kurum, bugün dünyanın pek çok yerinden öğrenciye kaliteli bir eğitim sunmaktadır.

Makedonya’nın Üsküp şehrinde bulunan Balkan Üniversitesi uluslararası bir üniversite statüsünde olup Avrupa ya da ABD’deki üniversitelerin yüksek eğitim ücretlerini karşılayamayan öğrenciler için uygun alternatiflerin başında gelmektedir. Bünyesinde sunulan eğitim, 7 fakültede sürdürülmektedir. Balkan Üniversitesi ülkemiz Yüksek Öğretim Kurumu tarafından akredite edilmiştir. Yani YÖK denkliği bulunan bir okuldur.

Balkan Üniversitesi İle Farkı Yakalayın

Uluslararası bir üniversite olmasından dolayı okulun eğitim dili İngilizce'dir. Kayıt sırasında dil yeterliliğinizi belgelemeniz istenmektedir. Eğitim dilinin İngilizce olması sayesinde eğitiminize uluslararası düzeyde başlayarak dünyanın pek çok üniversitesi ile aynı standartlarda eğitim alma olanağına sahip olabilirsiniz.

Türkiye’de yüksek puan gerektiren pek çok prestijli bölümlere Uluslararası Balkan Üniversitesi’nde üniversite sınavı derdi olmadan başlayabilirsiniz. Yani okul, sadece lise diplomanız ile kayıt yaptırabileceğiniz bir kurumdur. Yurtdışında üniversite okumak isteyen çoğu öğrenci için oldukça ideal bir okul olan Uluslararası Balkan Üniversitesi'nin misyonu rekabete hazır bireyler yetiştirerek, profesyonel iş gücünü sağlamaktır.

Üniversitenin Bölümleri Nelerdir?

Okulun bünyesinde; İdari Bilimler, Ekonomi, Mimarlık, Mühendislik, Güzel Sanatlar, Beşeri ve Sosyal Bilimler ve Eğitim Bilimleri fakülteleri bulunmaktadır. Tam 17 bölümde eğitim alabileceğiniz okul, gelenekçi eğitim anlayışını modernlikle sentezlemeyi başarmış bir kurumdur. Ayrıca okulun kayıt dönemleri Ağustos ayından Ekim ayına kadar devam edebilmektedir. Bu prestijli okulda Yüksek Lisans yapmak da mümkündür, ancak doktora konusunda henüz bir çalışma yapılamamaktadır.

2007 yılından bu yana  üniversite statüsüne kavuşan Uluslararası Balkan Üniversitesi özellikle İktisadi İdari Bilimler, Teknik Bilimler, İletişim ve Güzel Sanatlar Fakülteleri ile ön plana çıkmaktadır diyebiliriz. Kuruma Türkiye’den giden öğrencilerin sıklıkla tercih ettiği bölümler arasında Hukuk, Psikoloji, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik, İnşaat Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği ve Endüstri Mühendisliği bulunmaktadır. Bu bölümlerin yanı sıra Görsel Sanatlar ve Medya, Yeni Medya ve İletişim, Halkla İlişkiler, İşletme, Siyasal Bilimler, Bankacılık ve Finans, Grafik Tasarım gibi daha birçok alanda öğrencilerine saygın bir eğitim vermektedir.

Yurtdışı üniversiteleri hakkında çok daha fazla şey öğrenmek ve Balkan Üniversitesi'ne kayıt yaptırmak için İzmir, Ankara ve İstanbul şubelerimizi ziyaret etmeyi unutmayın.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız