DRAFT BLOG

Tüm Rusya İçerikleri
Ukrayna'da Eğitim ve Yaşam

Ukrayna, yurtdışında eğitim almak isteyenler için en önemli tercihler arasındadır. Öğrenci dostu olmasıyla da bilinen Ukrayna, uygun yaşam maliyetleriyle ve kaliteli eğitimle ön plana çıkıyor.

Niyet Mektubu Nedir? Nasıl Yazılır?

Bugün eğitim almak için yurtdışı üniversitelerine başvuru yaparken gerekli olan evraklar arasında öne çıkan niyet mektubu hakkında konuşacağız. Üniversite eğitiminiz için neden o okulu tercih ettiğiniz, neyi hedeflediğiniz, kim olduğunuz gibi bilgileri net, anlaşılır bir şekilde anlattığınız niyet mektubu kabul aşamasında sizi ön plana çıkarabileceği gibi geriye de atabilmektedir.

Yurt Dışından Türkiye'ye Yatay Geçiş İmkanı: Ural Federal Üniversitesi

Sınavsız üniversiteler bugün, yurt dışında eğitim hayalini gerçekleştirmek isteyen pek çok gencin yüzünü güldürüyor. Bu üniversitelerde eğitim alabileceğiniz puansız bölümler, giriş için herhangi bir sınav başarısı şartı aramıyor. Sınavsız yurt dışı okullarının sayısı, her geçen yıl artmaktadır.  Bu sebepten dolayı özellikle Türkiye'de bulunan öğrenciler, bu üniversitelerin imkanlarını araştırıyor.

YÖK Denkliği

Bu okullardan alacağınız diplomalar, mezuniyet sonrasında gireceğiniz denklik süreci tamamlandıktan sonra uluslararası tanınırlığa sahip olabiliyor. Yani hangi ülkede gelecekte yaşamayı, çalışmayı düşünüyorsanız o okullara girmelisiniz. Türkiye’de bir üniversite mezunu olmak istiyorsanız gittiğiniz üniversitenin, YÖK’ün kabul ettiği okullar arasında yer alması lazım. İlk 400'de yer alan Ural Federal Üniversitesi'nin bölümlerinde ise YÖK denkliği avantajı bulunmaktadır. Ayrıca ilk 400'de yer aldığı için, bu okuldan Türkiye'deki bir okula yatay geçiş yapma imkanı bulunmaktadır.

Başvuru Süreci

Ural Federal Üniversitesi, yurt dışındaki sınavsız üniversitelerden biridir. Başvuru yapmak için ihtiyacınız olan tek şey lise diplomanız. Bir de liseyi hangi not ortalamalarıyla bitirdiğinizin belgesi. Sınavsız üniversite başvurusunun zor olan tek tarafı, birçok seçeneğin arasından size en uygun olanı seçmek olabilir. Bizler Draft Eğitim Danışmanlık olarak, ihtiyaçlarınıza uygun bir üniversite yaşamı planı için eğitim danışmanlığı hizmeti sunuyoruz. 

Bu yazımızda sizlere, Türkiye YÖK’ünün kabul ettiği ilk 400 üniversite arasında yer alan kaliteli bir yüksek öğrenim kurumundan bahsedeceğiz. Rusya’da eğitim almak için en genç, en dinamik, en iddialı merkezlerden biri. Okul, Ural bölgesine oldukça yakın bulunuyor.

Ural Federal Üniversitesi

Ural Federal Üniversitesi (UrFU), modern bir eğitim anlayışı ile hareket eden; geleneksel eğitim tipleri ile yenilikçi yaklaşımları bir araya getiren bir üniversitedir. Rusya'daki en büyük ve en önde gelen yüksek öğretim kurumlarının arasındadır.. 

UrFU, araştırma ve öğretimin birlikte gelişimine kendini adamış, Avrasya bölgesinde yer alan birinci sınıf bir üniversite olarak görülür. Rusya'nın en prestijli üniversiteleri arasında gösterilen üniversite; dünyanın 101 ülkesinden 36.000 öğrenciye eğitim vermektedir. Ayrıca küresel tanınırlığa sahip bilimsel uzmanlar da dahil olacak şekilde 4.500'den fazla öğretim üyesine ev sahipliği yapmaktadır. 

Üniversitenin eğitim dili Rusça ve İngilizce’dir. Doğa bilimleri, mühendislik, sosyal bilimler, beşeri bilimler, ekonomi ve yönetim alanlarında 460'dan fazla Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora programı bulunmaktadır. 

Bize Ulaşın

Rusya’da eğitim, sınavsız üniversiteler, YÖK’ün kabul ettiği eğitim kurumları hakkında öğrenmek istedikleriniz için uzman eğitim danışmanlarımızla görüşün. Bunu yapmak için sitede yer alan online iletişim formunu doldurabilirsiniz. 
 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız