DRAFT BLOG

Tüm Polonya İçerikleri
Yurtdışında Fizyoretapi Eğitimi

Polonya, Macaristan ve Letonya'nın köklü üniversitelerinde fizyoterapi eğitimi almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Yurtdışı Devlet Üniversiteleri: Polonya

Eğer kaliteli ve köklü bir devlet üniversitesinde eğitim alarak üniversite hayatını tüm yönleriyle yaşamak istiyorsanız, seçeneklerinizi Türkiye’deki devlet üniversiteleriyle sınırlandırmak zorunda değilsiniz. Bir yurtdışı devlet üniversitesine kayıt yaptırarak istediğiniz bölümü çok kaliteli bir üniversitede okuyabilir, geleceğinize doğru sağlam bir adım atabilirsiniz!

Yurtdışı devlet üniversiteleri dendiğinde, AB üyelerinden Polonya akla ilk gelen ülkelerden biridir. Yaklaşık yirmi yıldır özellikle uluslararası eğitim ve yurtdışı eğitim alanında izlediği ciddi devlet politikaları sayesinde bu alanda önemli bir merkez haline gelmiş olan Polonya’da son derece kaliteli devlet okulları bulunmakta olup bu kaliteli kurumlarda onlarca ülkeden binlerce yabancı öğrenci eğitim almaktadır. 

Polonya’da devlet üniversitelerinde okumanın sağladığı avantajlardan ilki, diploma tanınırlığıdır. Polonya üniversiteleri Bologna sürecine dahil oldukları için ve güçlü akreditasyonları sayesinde alacağınız diploma tüm Avrupa’da ve dünyanın pek çok yerinde geçerli olacaktır. Başka bir deyişle, mesleğinizi dilediğiniz yerde icra edebilirsiniz! Özellikle ilk 1000’de yer alan Varşova Teknoloji Üniversitesi, Lodz Üniversitesi gibi kurumlarda eğitim aldığınızda dünyanın kapıları size açılacaktır.

Polonya’da devlet üniversitelerinde okumak isteyip maddi koşullar nedeniyle emin olamayanlar için de birkaç haberimiz var. Öncelikle Polonya, Avrupa Birliği üyesi olmasına rağmen yaşam maliyetleri gayet uygun bir ülkedir ve fiyat endeksi ülkemize çok benzer. Yani Polonya’da yapacağınız masraflar ülkemizde ayıracağınız bütçeden çok farklı olmayacaktır. Bunun yanı sıra, Polonya üniversitelerinde okuyan öğrenciler haftalık 20 saat çalışma iznine sahiptir. Böylece hayalini kurduğunuz eğitimi alırken dilerseniz yarı zamanlı çalışarak bütçenize katkıda da bulabilirsiniz!

Polonya özellikle tıp ve mühendislik alanında çok kaliteli üniversitelere ev sahipliği yapmasıyla ünlüdür. Siz de Krakow Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, Jagiellonian Üniversitesi, Varşova Üniversitesi, Varşova Tıp Üniversitesi gibi dünyaca ünlü ve ilk 1000’de yer alan üniversitelerde okumak istiyorsanız, bu eğitim kurumları ve Polonya’da eğitim ve yaşam hakkında daha ayrıntılı bilgi almak için uzman Draft Yurtdışı Eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilir, dilerseniz İstanbul, Ankara veya İzmir ofislerimizden randevu alarak yüz yüze görüşebilirsiniz. Gelin, geleceğinizi bir an önce planlamaya başlayalım!

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız