DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Kariyer Danışmanlığı
Kariyer Danışmanlığı

Doğru meslek ve doğru ülke tercihi yapmanız için danışmanlarımız ile buradayız.

Devamı
Yurtdışı Dil Okulları: En Avantajlı Ülkeler

Bugün neredeyse dünyanın ortak dili haline gelmiş olan İngilizce, hem akademik hem de profesyonel kariyerimizin olmazsa olmazlarından biridir. İş hayatında yabancı dil, özellikle de İngilizce artık bir avantaj değil zorunluluk halindedir. 

Çok iyi seviyede İngilizce konuşabilmek ve yazabilmek için İngilizceye üst seviyede maruz kalmak çok önemlidir. Bunun en kolay ve en iyi yolu elbette resmi dili İngilizce olan, İngilizcenin yoğun konuşulduğu ülkelerde eğitim almaktır. Ancak bu bakımdan ön plana çıkan Amerika, İngiltere, Kanada gibi ülkeler hem öğrenim ücretleri ve yaşam maliyetleri açısından biraz pahalı olabiliyor. 

Ben hem İngilizcenin yaygın bir şekilde konuşulduğu hem de biraz daha uygun maliyetli bir ülkede eğitim almak istiyorum diyorsanız, size tavsiye edebileceğimiz çok iyi iki seçenek var. Bunlardan birisi kendilerine has bir aksanları olsa da İngilizceyi çok uzun yıllardır resmi dilleri arasında bulunduran İrlanda. İrlanda, İngilizce dil eğitimi alabileceğiniz en avantajlı ülkelerden biridir. 

Avrupa Birliği üyesi olan İrlanda, her yıl dünyanın birçok ülkesinden yabancı öğrencileri ağırlamakta olup, çok kültürlü ülkelerden biridir. İrlanda’nın başkenti Dublin, doğal güzellikleri ve modern şehir yapısını aynı çatı altında birleştirmeyi başarmış eşsiz bir şehirdir ve çok sayıda kaliteli dil okuluna ev sahipliği yapmaktadır. Bunların başında dünya çapında çok sayıda ülkede dil okulu bulunan Kaplan gelmektedir. The English Studio, ISE gibi okullar yine ülkenin en saygın ve kaliteli okulları arasındadır. İrlanda dil okulları ücretleri haftalık 140 € ile 300 € arasında değişmektedir. Üstelik İrlanda, uzun süreli dil okulu öğrencilerine haftalık 20 saat çalışma izni veren bir ülkedir. Yani İrlanda’da eğitim alırken yaptığınız masrafları çalışarak telafi etmeniz mümkündür. Saatlik ücret 10 € civarındadır.

Size önerdiğimiz ikinci seçenek olan Malta’ya gelecek olursak, Malta dünyanın en iyi dil okullarını bulunduran bir başka ülkedir. Malta’da dil eğitimi almanın en önemli avantajlarından biri uzun süreli (90 gün ve üzeri) dil kursuna kayıt yaptırdığınızda haftalık 20 saat çalışma izniniz bulunmasıdır. Saatlik 9€ civarı ücretlere iş bulabileceğiniz Malta’da kaliteli bir dil eğitimi alırken bütçenize katkıda bulunabilirsiniz. 

Malta ve İrlanda’da kaliteli dil eğitimi alabileceğiniz okullarla ilgili ayrıntılı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilir, İzmir, Ankara ve İstanbul’da bulunan ofislerimizi ziyaret edebilirsiniz. Uzun yıllardır alanlarında deneyim kazanmış uzman danışmanlarımız ile birebir görüşerek ihtiyacınıza en uygun dil kurslarını ve kursların bulunduğu ülkeler hakkında ihtiyacınız olan bilgiyi ve yardımı alabilirsiniz. Kariyerinizdeki bu önemli adımı daha fazla ertelemeyin, Draft Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı’na gelin.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız