DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Acil Durumlarda Destek
Acil Durumlarda Destek

Sağlık ve güvenlik gibi acil durumlar için 7/24 yanınızdayız.

Devamı
Yurtdışı Eğitim Danışmanlık Şirketleri Ne Yapar?

Yurtdışı eğitim, yurtdışında üniversite okumak, yurtdışında yüksek lisans gibi konular pek çok öğrenci ve öğrenci adayının hayali. Bunda yurtdışında eğitim almanın getirileri olan parlak bir kariyer, aranan eleman olmak, prestij kazanmak ve yüksek gelir elde etmek gibi avantajların payı kuşkusuz büyüktür.

Bununla birlikte, yabancı ülkelerin eğitim sistemleri ülkemizde pek bilinmemekte, bu durum yurtdışında okumak hayali kuran öğrenci adaylarının aklında pek çok soru işareti uyandırmaktadır. Yurtdışı eğitim konusunda büyük bir bilgi kirliliğinin bulunduğundan söz edebiliriz. Özellikle YÖK denkliği konusunda resmî kurumların zaman zaman netlikten uzaklaşan açıklamaları da bu tabloyu olumsuz etkiliyor.

Bugün ülkemizde, yurtdışında okumak isteyen öğrencilere yurtdışı eğitim konusunda destek sağladığını iddia eden pek çok yurtdışı eğitim danışmanlığı firması bulunmaktadır. Peki bu danışmanlığa neler dahildir, yurtdışında okumak için zorunlu mudur? Bu yazımızda bu konuları açıklamak istedik.

Öncelikle, yurtdışı eğitim danışmanlığı zorunlu bir hizmet değildir. Yani yurtdışında okumak için yurtdışı eğitim danışmanlığı şirketlerine ihtiyacınız yoktur. Nitekim her okulun web sitesinde kabul koşulları ve tarihleri bulunur, dilerseniz karar verdiğiniz okulun web sitesindeki evrakları hazırlayarak bireysel başvuru yapabilirsiniz.

Peki yurtdışı eğitim danışmanlık şirketleri ne yapar?

Yurtdışı eğitim danışmanlığı, bugün bu işi yaptığını iddia eden pek çok firmanın yaptığı gibi öğrenci adayından ilgili evrakları alıp yurtdışındaki üniversiteye kargolayarak karşılığında eğitim danışmanlık ücreti talep etmek değildir. Gerçek yurtdışı eğitim danışmanlığı firmaları, öğrencilerin özel ihtiyaçlarını, sosyoekonomik yapısını analiz ederek en doğru ülke, üniversite ve bölüm seçimini öğrencilerle birlikte yaparak işe başlarlar. Öğrencinin ihtiyaçlarına uygun olan bölüm ve üniversite seçimi yapıldıktan sonra kayıt işlemleri başlatılır. Bu aşamada, pek çok üniversite tarafından talep edilen niyet mektubunun doğru hazırlanması çok önemlidir. Motivasyon mektubu olarak da bilinen bu mektup, üniversitelerin yanı sıra vize veren konsoloslukların da son derece dikkat ettiği çok önemli bir belgedir. Bu mektupta neden yurtdışında eğitim almak istediğiniz, o ülkeyi, üniversiteyi veya bölümü neden tercih ettiğiniz, alacağınız eğitimin size hangi katkıları sunmasını beklediğiniz gibi konular açıklığa kavuşturulmalı ve uzman desteğiyle hazırlanmalıdır. 

Kayıt işlemleri ve evrakların hazırlanmasından sonra sıra vize işlemlerine gelir. Konunun hassasiyeti açısından vize ve kayıt sürecinin tek elden yürütülmesi çok önemlidir, aksi takdirde koordinasyon eksikliğinden kaynaklanan nedenlerle vize süreciniz uzayabilir ve hatta sıkıntıya girebilir.

Yurtdışında eğitim almak istiyorsanız, yukarıda saydığımız tüm adımları ve çok daha fazlasını hakkıyla yerine getiren Draft Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı’nın uzman kadrosuna güvenebilirsiniz. Sürecin karar aşamasından ülkeye giriş operasyonuna kadar tüm aşamaları başarıyla ve titizlikle yürüten Draft Yurtdışı Eğitim danışmanları; niyet mektubu, konaklama, vize süreci, uçak bileti, transfer gibi tüm konularda ihtiyaç duyduğunuz danışmanlık hizmetlerini tek bir paket halinde sunuyor ve hatta eğitiminizin başladığı günden mezun olduğunuz güne kadar yaşayabileceğiniz herhangi bir problemde de size destek sağlıyor.

Gerçek bir yurtdışı eğitim danışmanlığı firmasının aracılığıyla yurtdışında en köklü üniversitelerde eğitim almak isterseniz, bize İstanbul, Ankara veya İzmir ofislerimizden ulaşabilir, dilerseniz tecrübeli danışmanlarımızdan randevu alarak yüz yüze görüşebilirsiniz. Bizi arayın, geleceğinize geç kalmayın!

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız