DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Konaklama Desteği
Konaklama Desteği

Eğitim süreniz boyunca konaklayacağınız yere ve daha sonra dilerseniz farklı konaklama tercihlerinize yardımcı olacağız.

Devamı
Yurtdışı Eğitimi İçin Zamanınız Yoksa Uzaktan Eğitim  Tam Size Göre

Yurtdışı eğitimi, pek çok kişinin gözünde büyüyor olabilir. Hem maddi açıdan hem de ülkeye uyum açısından, eğitim almayı düşünen kişilerin kafasında bir çok soru olabilir. Ancak gerek maddi açıdan gerek de başka bir açıdan inceleyecek olursak, başka bir ülkede  eğitim almak aslında sanıldığı kadar zor değil. Eğer yurtdışı eğitimi için zamanınız yoksa, uzaktan eğitim tam size göre diyebiliriz.

Uzaktan Eğitim Nedir? Ne İşe Yarar?

Uzaktan eğitim, bulunduğunuz yerden ve online bir sistem üzerinden ilgili ders ortamına katılmayı ifade eden bir durumdur. Dersler, canlı ve online bir şekilde işlenir. Bilgisayar, tablet ya da cep telefonu ile derse katılmanız ve dersi dinlemeniz mümkündür. Online bir sitem üzerinden canlı bir şekilde ders işleniyor olduğu için de, anlık olarak dersi anlatan hocaya soru sorma imkanına sahip olabilirsiniz.

Diyelim ki, yurtdışında bulunan bir okuldan eğitim almak ve mezun olmak istiyorsunuz. Ancak bunun için vaktiniz yok. Ya da yaşadığınız yeri terk etmek istemiyorsunuz. Belki de halihazırda zaten çalışan bir bireysiniz. Bu noktada yurtdışındaki bir okuldan uzaktan eğitim almak tam size göredir diyebiliriz.

Hangi Bölümlerde Uzaktan Eğitim Alabilirim?

Pek çok bölümde bu eğitimi almanız mümkündür. Üstelik bunu dünyanın en kaliteli üniversitelerinden birinden mezun olarak yapabilirsiniz. Lisans eğitimi alabileceğiniz gibi, lisans tamamlama eğitimini de alabilmeniz mümkündür. Yani uzaktan eğitim, ön lisans mezunlarının lisans tamamlama işlemi için de çok iyi fırsatlar sunar. Ön lisans mezunu olup Dikey Geçiş Sınavı ile istediğiniz bölüme giremediyseniz, bu sisteme kayıt olabilirsiniz.

Hukuk, Mimarlık, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik, Bilgisayar Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Elektrik Elektronik Mühendisliği, Ekonomi ve Uluslararası İlişkiler ve Diplomasi Bölümlerinde uzaktan eğitimle diploma alma seçeneği bulunmaktadır. Üstelik bu kalifiye eğitimleri, üniversite sınavı derdi olmadan alabilirsiniz.

Sadece Lise Diploması İle Uzaktan Eğitime Kayıt Olun

Evet yanlış duymadınız. Sadece lise diplomanız ile ve üniversite sınavı derdi olmadan bu saygın bölümlerde yurtdışı eğitimi alabilirsiniz. Üniversite sınavlarının stresli durumlarından sizi muaf tutacak bu sistem, bünyesinde daha pek çok avantajı barındırmaktadır. İzmir, Ankara ve İstanbul şubelerimizi ziyaret ederek, yurtdışı eğitimi konusunda uzman eğitim danışmanlarımız ile yüz yüze görüşebilirsiniz. Bugün  pek çok kişinin hayalini kurduğu yurtdışı üniversiteleri, artık bir tablet kadar uzağınızda! Onların hayali, sizin idealiniz olsun.

 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız