DRAFT BLOG

Tüm Almanya İçerikleri
Neden Yurtdışında Eğitim? (Draft Education)

Merhaba arkadaşlar, Yeni bir dil öğrenmek, dil bilginizi geliştirmek, yeni bir eğitim sistemine aşina olmak ve sizin gibi yurt dışından gelen yüzlerce yabancı öğrenci ile birlikte yeni kültürler tanımak, bu avantajlardan sadece bazıları...

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Yurtdışı Makine Mühendisliği Bölümleri:  Almanya Üniversiteleri

Hem Almanca hem de İngilizce öğrenim seçeneğini yurtdışında eğitim almak için kendisini tercih eden öğrencilere sunan Almanya, aynı zamanda devlet üniversitelerinde harç ücreti olmadığından dolayı sık sık yurtdışında eğitim almak isteyen öğrencilerin yöneldiği bir seçenektir. Refah düzeyi açısından Avrupa Birliği üyesi devletlerin çoğundan daha ileri bir noktada olan Almanya aynı zamanda bünyesinde eğitim alacak öğrencilere, disiplinli ve kusursuz bir eğitimden geçeceği eğitim kurumlarıyla beraber gençliklerini doyasıya yaşamalarını sağlayacak eğlenceli bir yaşam tarzı da sunacaktır. 

Ekonomi konusunda Avrupa’nın lideri olan Almanya, liderliğini dünyadaki başka bir ülkede eşi benzeri olmayan sanayisine ve sanayi devriminden bu yana yetiştirdiği mühendislere borçludur. Endüstriyel olarak en büyük teknolojik ilerlemelere imza atmış olan Almanya bu sebepten dolayı dünyanın en iyi makine mühendislerini yetiştirmiştir. Haliyle, Almanya, makine mühendisliğinin karmaşık dünyasına adım atmak isteyen öğrenciler için alabilecekleri en iyi yüksek öğrenimi sunar.

Almanya’da makine mühendisliği eğitimi veren birbirinden kusursuz üniversiteler arasından dahi verdiği eğitimin kalitesiyle sivrilen bir kurum mevcuttur. Bu kurum, Almanya’nın en iyi üniversitesi ünvanına layık görülen Münih Teknik Üniversitesi’dir. Bu okulun akademik arkaplanı öylesine güçlüdür ki Avrupa Komisyonu, Oxford ve Cambridge’in ardından en çok etki oluşturan bilimsel yayınlara sahip üniversite ünvanını Münih Teknik Üniversitesi’ne vermiştir. BMW ve Mercedes gibi ünlü Alman markalarına mühendis yetiştiren eğitim kurumunun bünyesinde 17 adet Nobel Ödülü bulunmaktadır. 

Fon bakımından da son derece zengin olan Münih Teknik Üniversitesi, 2018 yılında 1.451 milyar Euro’luk bir bütçeye sahiptir ki bu bütçe ülkemizin en büyük üniversitelerinin bütçelerinin toplamını aşar niteliktedir.

İsmini ünlü matematikçi ve filozof Leibniz’den alan Leibniz Hannover Üniversitesi, makine mühendisliği eğitimi konusunda gayet iddialı olan bir diğer Alman üniversitesidir. Uluslararası alanda en çok isim yapmış çalışma alanları arasında Makine Mühendisliği’nin ilk sırayı kaptığı Leibniz Hannover Üniversitesinin toplam fonu 478,8 milyon Euro’dur ve bu fonun aslan payını Makine Mühendisliği bölümü aldığından dolayı üniversitede verilen Makine Mühendisliği eğitimi her geçen gün daha da kalifiye bir duruma gelmektedir. 

Yaklaşık 200 yıl önce kurulan Dresden Teknik Üniversitesi şu anki ismini 1961’de almıştır. Alman Üniversiteleri Mükemmellik Girişimi’nde geçilmesi gereken 3 turu da eksiksiz bir şekilde geçen üniversite bu sayede resmi bir mükemmellik ünvanı almaya hak kazanmıştır. Yaşam maliyetleri açısından Almanya’nın diğer şehirlerine kıyasla daha ucuz olan Dresden’de bulunan üniversite, bu sayede yurtdışı eğitim almak isteyen pek çok adayın tercihidir.

Almanya üniversitelerinden birinde makine mühendisliği okumak, yurtdışında makine mühendisliği okuyabileceğiniz üniversitelerin hangileri olduğunu öğrenmek için Draft Yurtdışı Eğitim’in alanında deneyimli eğitim danışmanlarıyla İzmir, İstanbul ve Ankara’da bulunan ofislerimizde görüşebilirsiniz. Draft Yurtdışı Eğitim ayrıcalığı ve farkındalığı ile yurtdışı eğitim sürecinizi size en uygun olacak şekilde belirleyebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız