DRAFT BLOG

Tüm İtalya İçerikleri
Neden Yurtdışında Eğitim? (Draft Education)

Merhaba arkadaşlar, Yeni bir dil öğrenmek, dil bilginizi geliştirmek, yeni bir eğitim sistemine aşina olmak ve sizin gibi yurt dışından gelen yüzlerce yabancı öğrenci ile birlikte yeni kültürler tanımak, bu avantajlardan sadece bazıları...

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Yurtdışı Öğreniminiz Sırasında Doğal Güzellikleriyle Sizi Büyüleyecek Bir Yer: İtalya

Avrupa'nın en büyük tatil ve kültür sanat destinasyonlarından biri olan İtalya, doğal güzellikleri ile de büyülemektedir. Kendine özgü mimarisi, cennetten bir parça olan doğası, kültürü ve güzellikleriyle İtalya, çoğu kişinin eğitim almak istediği ülkelerin de başında gelmektedir. Burada bulunan pek çok üniversite, uluslararası geçerliliğe sahip olup dünyanın en iyi eğitimlerinden birini vermektedir. Hem dil eğitimi hem de üniversite eğitimi alabileceğiniz ülkenin avantajları da saymakla bitmeyecek kadardır diyebiliriz.

Özellikle sanat galerileri, katedralleri ve kiliseleri ile ünlü olan İtalya,  gezginlerin ve turistlerin uğrak noktalarından biridir. Yurtdışı eğitiminiz sırasında yerinde keşfedebileceğiniz bu güzelliklerden biraz bahsedelim.

Vatikan Müzesi İle Tarihin Derinliklerine Görkemli Bir Yolculuk

Vatikan'da bulunan Vatikan Müzesi, kültürel açıdan dünyadaki en önemli koleksiyonlara ev sahipliği yapmaktadır. Katolik kilisesinin tarihini ve sanatsal vizyonunu anlamak isteyenler için adeta kültür ve sanat şöleni sunar. Dünyanın en büyük müzelerinden birisi olan bu görkemli yer, Roma Katolik Kilisesi tarafından Rönesans'da inşa edilmiştir. İçerisinde Sistine Şapeli ile birlikte toplam 54 galeri bulunmaktadir.

Antik Pompeii Şehri'ni Doyasıya Keşfedin

Pompeii şehri, antik Roma İmparatorluğu için önemli bir liman ve ticaret şehriydi. Unesco Dünya Mirasları listesinde olan bu antik şehir, bugün dünyanın en çok ziyaret edilen yerlerinden biridir. Şehrin en büyük özelliği  Vezüv Yanardağı'nın yaklaşık iki gün süren faaliyeti sonucunda tüm şehrin lavlarla kaplanmış oluşudur. Kalıntılarında ise taşa dönmüş insan ve yapılar bulunmaktadır.

İtalya'da mutlaka görülmesi gereken yerler arasında Bologna, Cenova, Cinque Terre, Como Gölü, Floransa, Lucca, Milano, Napoli, Palermo, Parma, Roma gibi yerler bulunmaktadır. Baştan aşağı tarih kokan bu yerler, İtalya'da eğitim alırken mutlaka ziyaret etmeniz ve yerinde keşfetmeniz gereken yerler arasındadır.

İtalya'da Dil Eğitimi

İtalya'da dil eğitimi alabileceğiniz pek çok dil okulu mevcuttur. Bu okullar dünyaca tanınmış olup, en iyi eğitim modelini öğrencilerine sunmaktadır. Cultura Italiana, A Door to Italy, DILIT International House Roma, Scuola Leonardo Da Vinci, Centro Fiorenza Dil Okulu bu okulların başında gelmektedir. Dünyanın pek çok yerinden öğrenciyi ağırlayan bu saygın kurumlar, Avrupa'da dil eğitimi alabileceğiniz en kaliteli yerlerden biridir diyebiliriz.

İtalya'da dil eğitimi almak ya da üniversite okumak için Draft Yurtdışı Eğitim'in İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerini ziyaret ederek, uzman eğitim danışmanlarımız ile yüz yüze görüşebilirsiniz. Yurtdışı eğitimi konusunda yıllardır verdiğimiz destek ile tüm eğitim hayatınızda yanınızdayız.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız