DRAFT BLOG

Tüm Makedonya İçerikleri
Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Sınavsız Üniversite Okumak Mümkün mü?

Yurt dışında sınavsız üniversite konusunu yeniden masaya yatırdığımız videomuza hoş geldiniz.

Yurtdışı Türk Üniversiteleri: Uluslararası Balkan Üniversitesi

Makedonya, bağımsızlığını ilan ettiği günden beri aralıksız bir şekilde gelişen ve bu gelişimini üniversite eğitimine verdiği öneme borçlu olan bir Balkan ülkesidir. 

Cep yakmayan koşullarıyla Makedonya, yurtdışında eğitim görmek isteyen çoğu öğrencinin ilk seçeneklerinden birisidir. Osmanlı Dönemi’nden kalma birçok anıtın bulunduğu, doğal güzellikleriyle göz alan Üsküp’ün başkentlik ettiği bu ülke cömert ve misafirperver halkı ile de tanınmaktadır. Makedonya, Türk kültürünün de kendisine yer bulduğu bir kültür mozaiğidir. Bir arada yaşama kavramının diğer Balkan ülkelerine kıyasla çok daha iyi anlaşıldığı bu şirin ve sıcak ülke hem coğrafi hem insani hem de akademik olarak yurtdışında eğitim görmek isteyen çoğu öğrencinin tercihi konumundadır.

Ülkemiz öğrencileri tarafından tercih edilmesinin ana sebebi ise Makedonya’nın bünyesinde Türk müfredatına akredite olmuş üniversiteleri bulundurmasıdır. Bu tarz bir eğitim veren Makedon üniversiteleri arasında en çok öne çıkan üniversite, Uluslararası Balkan Üniversitesi’dir.

Üsküp Eğitim ve Kültür Vakfı’nca kurulan Uluslararası Balkan Üniversitesi kurulduğu 2007 yılından bu yana öğrencilerine kalifiye bir eğitim sunmaktadır. Eğitim anlayışı olarak dünyayı yakından takip eden ve bir çok öğrenci değişim programıyla anlaşması bulunan Uluslararası Balkan Üniversitesi aynı zamanda verdiği bir çok diplomaya YÖK Denkliği sağlamaktadır. Diplomanızın Türkiye’deki geçerliliğini öğrenmek için YÖK’e başvuruda bulunabilir ve tercihinizi bu başvurunun sonucuna göre yapabilirsiniz.

Uluslararası Balkan Üniversitesi, akademik hayatın gerektirdiği önemli bölümlerin hemen hemen hepsini içerisinde bulunduran İktisadi İdari Bilimler Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, İletişim Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, Teknik Bilimler Fakültesi ve Lisans Fakültesi gibi fakültelere sahiptir. Başkent Üsküp’te bulunan Balkan Üniversitesi, uluslararası bir üniversite olduğundan dolayı eğitim dili ağırlıklı olarak İngilizcedir. Bu sayede yüksek öğreniminiz sırasında size İngilizcenizi de geliştirme fırsatı sağlayan okul aynı zamanda uygun koşullar sağlandığı takdirde öğrencilerine %100 burslu eğitim görme fırsatı da sunmaktadır. Ayrıca sınavsız olarak ücretli kayıt da yaptırabileceğiniz üniversitenin sunduğu en önemli fırsatlardan birisi de diğer üniversitelere kıyasla daha uygun bir fiyatının olmasıdır.

Sadece lisans değil aynı zamanda yüksek lisans ve doktora eğitimi de veren Uluslararası Balkan Üniversitesi sizin sınav puanınızı, taban puanınızı hatta lise eğitiminizdeki başarı notunuzu dahi dikkate almamaktadır. Uluslararası Balkan Üniversitesi’nin sizden beklediği tek şey İngilizce eğitim almaya hazır olmanızdır. Bu koşulu karşıladığınız takdirde hayallerinizdeki yurtdışı eğitimini diğer Avrupa ülkelerine kıyasla çok daha uygun sayılabilecek maliyete ve yaşam koşullarını içinde bulunduran Makedonya’da alma fırsatı yakalayabilir ve geleceğe güvenle bakabilirsiniz.

Yurtdışında hem kültürel hem de ekonomik anlamda zorluk çekmemek için başvurabileceğiniz Uluslararası Balkan Üniversitesi’ne kayıt yaptırmak ve yurtdışı eğitimi hakkında daha detaylı bilgi almak için İstanbul, İzmir ve Ankara’da bulunan ofislerimizi ziyaret ederek, uzman ve deneyimli eğitim danışmanlarımızla görüşebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız