DRAFT BLOG

Tüm Azerbaycan İçerikleri
Tüm Polonya İçerikleri
Tüm Ukrayna İçerikleri
Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Niyet Mektubu Nedir? Nasıl Yazılır?

Bugün eğitim almak için yurtdışı üniversitelerine başvuru yaparken gerekli olan evraklar arasında öne çıkan niyet mektubu hakkında konuşacağız. Üniversite eğitiminiz için neden o okulu tercih ettiğiniz, neyi hedeflediğiniz, kim olduğunuz gibi bilgileri net, anlaşılır bir şekilde anlattığınız niyet mektubu kabul aşamasında sizi ön plana çıkarabileceği gibi geriye de atabilmektedir.

Yurtdışı Üniversite Fiyatları

Küresel dinamikleri günden güne yoğunlaşan ve gelişen dünyamızda, çok kültürlülük ve farklı kültürlere adaptasyon, önemi giderek artan değerlerdir. Günümüzde devletlerden büyük çok uluslu anonim şirketlerin küresel ekonomiyi yönlendirdikleri göz önüne alınırsa, çok kültürlülüğün ve kültürel uyumun gelecekte de önemini kaybetmesi beklenmemektedir. 

Bu nedenle yurtdışında eğitim almak, prestijli bir kariyer yolunda harika bir adımdır. Yurtdışı eğitim, iyi bir kariyeri garantilemenin yanı sıra, farklı kültürleri tanımanıza olanak tanıyarak yepyeni dostluklar kurmanızın, dünyaya bakışınızı genişletmenizin yolunu açan harika bir deneyimdir.

Her yıl pek çok kişi yukarıda saydığımız nedenleri göz önüne alarak yurtdışında eğitim almanın hayalini kurmaktadır. Ancak yurtdışında eğitim söz konusu olduğunda ekonomik koşullar da devreye girdiğinden dolayı, “yurtdışında üniversite fiyatları” pek çok kişinin cevabını aradığı bir konudur.

Yurtdışında her bütçe için pek çok seçenek mevcuttur. Bununla birlikte, ülkelerin ekonomik koşulları büyük değişiklik arz ettiği için üniversite fiyatları ve kalitesi arasında doğrudan bir ilişki bulunmadığı söylenebilir. Başka bir deyişle, yurtdışında uygun fiyatlarla çok kaliteli okullarda dilediğiniz bölümü okuyabilirsiniz!

Yurtdışında uygun bütçeli ve kaliteli üniversite seçeneklerini araştırıyorsanız, Polonya, Ukrayna, Makedonya ve Azerbaycan gibi ülkeleri düşünebilirsiniz. Bunlardan Polonya ve Ukrayna, YÖK tarafından tanınan QS ve Times Higher Education gibi dünya sıralamalarında ilk 1000’de yer alan çok köklü ve kaliteli üniversitelerinde sınavsız kayıt seçenekleriyle büyük avantajlar sunar. Ayrıca Polonya, yükseköğretim kurumlarında kayıtlı öğrencilere tanıdığı haftalık 20 saatlik çalışma izniyle, üniversite okurken Euro kazanarak bütçenize destek olabileceğiniz ülkelerden biridir. Yaşam maliyetleri diğer AB ülkelerine kıyasla çok daha düşüktür. Aynı şekilde Ukrayna da düşük yaşam maliyetleri ve yüksek kaliteli üniversiteleriyle dikkat çekmektedir.

Eğer uygun fiyatlarla yurtdışında Türkçe eğitim seçenekleriyle ilgileniyorsanız, Makedonya ve Azerbaycan üniversiteleri tam size göre! Avrupa’nın Türkçe eğitim veren tek üniversitesi olan Uluslararası Vizyon Üniversitesi, örgün ve uzaktan eğitim seçenekleriyle dikkat çeken bir üniversitedir. Ayrıca, yükselen döviz kurları nedeniyle bu yıl itibariyle kayıt yaptıracak ve kayıtlı Türk öğrencilere %15 oranında indirim yapma kararı almıştır. Balkanlarda İngilizce eğitim veren bir Türk üniversitesi olan Uluslararası Balkan Üniversitesi de yine yükselen döviz kurları karşısında önlem alarak fiyatlarını Türk Lirasına sabitlemiş ve ödemede taksit kolaylığı getirmiştir. Son olarak Azerbaycan üniversiteleri ise kaliteli eğitim programlarını uygun fiyatlarla sunan, Azerbaycan Türkçesiyle eğitim alabileceğiniz nitelikli üniversitelerdir.

Yurtdışında üniversite fiyatları ve size uygun yurtdışı eğitim seçenekleri hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz, uzman Draft Yurtdışı Eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilir, dilerseniz Ankara, İzmir veya İstanbul ofislerimizden randevu alarak yüz yüze görüşmeyi tercih edebilirsiniz. Size uygun bir üniversite bulacağımıza eminiz!

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız