DRAFT BLOG

Tüm Polonya İçerikleri
Yurtdışında Fizyoretapi Eğitimi

Polonya, Macaristan ve Letonya'nın köklü üniversitelerinde fizyoterapi eğitimi almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Yurtdışı Üniversite Fiyatları: Polonya

Avrupa Birliği’ne dahil olduğu günden beridir üniversite eğitimi konusunda büyük fonlar alan ve bu fonları olabilecek en etkili şekilde kullanan bir ülke olan Polonya halihazırda güçlü bir üniversite geleneğinin yerleşik olduğu bir ülkedir. Bu geleneğin yerleşikliği ile diğer Avrupa ülkelerinden aldığı akademik ve maddi desteği birleştirerek yüksek öğrenim konusunda mükemmeliyeti yakalamaya yanaşmış ülkelerden birisi olan Polonya’da alınacak bir yurtdışı üniversite eğitimi öğrencinin vizyonunu genişletmekle kalmayacak, aynı zamanda da her adımı tarih kokan önemli bir ülkenin dokusunu da o öğrenciye işleyecektir.

Yurtdışı eğitimi açısından Türk öğrencilerin sık sık tercih ettiği ülkelerden birisi olan Polonya’nın rağbet görmesindeki en önemli sebeplerden birisi bünyesinde eğitim görmeye gelen öğrencilere sağladığı avantajlardır. Polonya’da eğitim görme hakkını kazanan öğrenciler haftada 20 saat part-time çalışma özgürlüğüne sahiptirler. Sınavsız üniversite eğitiminin mümkün olduğu bir ülke olan Polonya aynı zamanda diğer Avrupa ülkelerinden çok daha ucuz olduğundan dolayı Türk öğrenciler tarafından tercih edilmektedir. Bu ekonomik uygunluk sadece ülkenin yaşam koşullarına değil aynı zamanda üniversite ücretlerine de yansımıştır.

Türkiye’deki özel üniversitelere kıyasla çok daha kaliteli eğitim veren yüksek öğrenim kurumlarını bünyesinde barındıran bir ülke olan Polonya’da üniversite eğitimi ücretleri yıllık 2500 – 6000 Euro arasında değişmektedir. Türkiye’nin mevcut ekonomik durumunda bir öğrencinin büyük bir üniversitede alacağı eğitime yönelik yapılması gereken temel masraflar düşünüldüğünde bu son derece küçük bir bedeldir. Öğrencinin Polonya’da alacağı eğitimin kalitesi de düşünüldüğünde bu ücret, bir eğitim bedelinden ziyade geleceğe yapılacak bir yatırım halini almaktadır.

Polonya’da alınacak bir yurtdışı eğitimini geleceğe yönelik bir yatırıma dönüştürecek en önemli üniversitelerden birisi de Avrupa üniversiteleriyle kolaylıkla rekabet edebilecek bir Psikoloji eğitimini vermesiyle adını duyurmuş olan Varşova Sosyal Bilimler Üniversitesi (SWPS)’dir. Psikoloji bölümünün ücreti yıllık 3800 Euro olan Varşova Sosyal Bilimler Üniversitesi öğrencilerine sunduğu saha çalışması imkanlarının genişliği ile Polonya’daki diğer üniversitelerin arasından sıyrılan bir eğitim kurumudur. Öğrenim dilinin hem İngilizce hem de Lehçe olduğu Varşova Sosyal Bilimler Üniversitesi aynı zamanda Polonya’nın ilk özel üniversitesi olduğundan dolayı yüksek bir prestije sahip bir eğitim kurumu olarak hafızalara kazınmıştır. 

Psikolojinin dışında Uluslararası İş İlişkileri ve İç Dizayn alanlarında da yoğunluklu bir programı öğrencilerine sunan üniversitenin bu alanlardaki yıllık ücreti ise sırasıyla 3500 ve 5800 Euro’dur. Türkiye’deki özel üniversitelerde verilen eğitim programlarının yıllık ücretlerinin 75.000 Türk Lirasına kadar çıktığını ve Polonya’daki üniversitelerin verdiği eğitimin Türkiye’deki en iyi özel üniversitelerden kat be kat daha iyi olduğu gerçeğini de göz önüne alırsak bu ücretlerin ne kadar uygun olduğunu görebiliriz.

Polonya üniversitelerinden birine kayıt yaptırmak için Draft Yurtdışı Eğitim’in İzmir, Ankara ve İstanbul’da bulunan ofislerini ziyaret ederek, yurtdışı üniversiteleri  konusunda uzman eğitim danışmanlarımızla görüşebilirsiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız