DRAFT BLOG

Tüm Polonya İçerikleri
Yurtdışında Fizyoretapi Eğitimi

Polonya, Macaristan ve Letonya'nın köklü üniversitelerinde fizyoterapi eğitimi almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Yurtdışı Üniversiteleri Hakkında Bilgiler:  Varşova Üniversitesi

Polonya, Avrupa’da “eğitim” denilince ilk akla gelen ülkelerden biridir. Doksanlı yıllardan bu yana yüksek öğretime yaptığı yatırım ile adından söz ettiren Polonya, 310 özel üniversite ve yüksek okulla birlikte 138 devlet üniversitesine de ev sahipliği yapmaktadır. Eğitim alanında Polonya, sadece öğretim ücretlerinin makul oluşuyla değil, okullarının gösterdiği başarı ve kaliteyle de öne çıkmıştır. Yurtdışı üniversiteleri arasında göze çarpan Polonya üniversiteleri, yurtdışında eğitim almak isteyen pek çok kişinin en gözde okullarıdır diyebiliriz.

Polonya üniversitelerinde eğitim dili birden fazladır. Örneğin İngilizce dilinde eğitim veren bölümlerin sayısı hayli fazladır. Bu sebepten dolayı Polonya’da yabancı ülkelerden çok sayıda öğrenciye eğitim verilebilmektedir. İngilizce ile birlikte Polonya’da, Rusça ve Lehçe gibi diğer dillerde de eğitim alınabilir.

Polonya’da Üniversite Eğitimi

Polonya’nın kaliteli üniversiteleri Bologna Süreci’nde de aktif olarak rol üstlenmektedir. Bu sebepten dolayı da Polonya’ya değişim programlarıyla ülkemizden de çok sayıda öğrenci gitmektedir. Ayrıca Polonya’da eğitim alan öğrenciler bu  süreç sayesinde diğer ülkelerde eğitim alabilmektedirler. Polonya’daki üniversitelerin önemli bir kısmı aynı zamanda dünyanın en iyi 1000 üniversitesi arasında yer almayı başarmıştır. Bu üniversitelerden en önde geleni ise Varşova Üniversitesi’dir. Draft Yurtdışı Eğitim ailesi olarak sizlere Polonya’nın en iyi eğitim kurumu olan Varşova Üniversitesi’ni tanıtmaya karar verdik.

Polonya’nın En Gözde Okulu: Varşova Üniversitesi

Polonya’nın başkenti Varşova’da bulunan Varşova Üniversitesi, dünyanın en kaliteli ilk 1000 üniversitesi arasında yer almaktadır. Başarısını ve kalitesini ispat etmiş bu üniversite dünyanın hemen hemen her yerinden öğrenciyi kendisine çekmektedir. Kurum aynı zamanda Times Yüksek Öğrenim Dünya Üniversite Sıralaması ve Dünya Üniversiteleri Akademik Sıralaması (Şangay Sıralaması) gibi dünyaca ünlü listelere de girmiştir.

Rakamlarla Varşova Üniversitesi

Varşova Üniversitesi bünyesinde her yıl yaklaşık olarak 48 bin öğrenci  eğitim almaktadır. Kurumda 37 farklı dilde ders verilmekte, 35 doktora ve 130’dan fazla doktora sonrası program sunulmaktadır. 3 adet MBA programıyla birlikte çok geniş bir skalada lisans, yüksek lisans ve doktora programları  Varşova Üniversitesi dahilindedir. Üniversite, aynı zamanda 3350 araştırmanın yapıldığı ve 3750 akademisyenin görev aldığı bir üniversitedir. Kurumda yapılan araştırmalar dünya çapında ödüller kazanmıştır. Kurumun akademisyenleri ise verimlilikleriyle tanınmaktadırlar.

Varşova Üniversitesi’nin Avantajları

Varşova Üniversitesi’nde eğitim almak size uluslararası ve prestijli bir kariyerin kapılarını açacak bir fırsattır. Bunun en temel sebeplerinden birisi de kurumun dünya çapında isim yapmış olmasıdır. Varşova Üniversitesi’nde alacağınız bir eğitim sizi Avrupa’nın en popüler ülkelerinde kariyer sahibi yapabilir. Eğer akademik kariyer düşünüyorsanız bu kadim üniversite sizi yüksek lisans ve doktora programlarınıza da fevkalade bir şekilde hazırlayacaktır.

Varşova üniversitesine kayıt yaptırmak ve diğer yurtdışı okulları hakkında detaylı bilgi almak için uzman eğitim danışmanlarımız ile İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizde görüşebilirsiniz. Bu sayede size en uygun okulu seçebilir ve yurtdışı eğitiminizi en doğru kanaldan gerçekleştirebilirsiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız