DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Staj Desteği
Staj Desteği

Yurt dışına ister üniversite eğitimi ile isterseniz dil eğitimi ile gidin; tüm staj fırsatlarını sizinle paylaşacağız.

Devamı
Yurtdışı Üniversiteleri Taban Puanları

Yurtdışında eğitim, kaliteli eğitim almak isteyen pek çok üniversitelinin merak ettiği bir konudur. Başka bir ülkeye gidip eğitim almanın ne kadar kritik bir karar olduğu düşünülürse, bu kararı vermeden önce en doğru bilgileri alıp değerlendirmeleri bu bilgilere göre yapmak çok önemlidir. Aksi takdirde öğrencilerin veya ailelerin çeşitli sürprizlerle karşılaşıp sorun yaşamamaları için bu noktaya özel bir hassasiyet gösterilmesi gerekir. Biz de bu yazımızda yurtdışında üniversite okumayı düşünenlerin merak ettikleri konulardan birini kısaca aydınlatmak istedik.

Yurtdışında eğitim almayı düşünenlerin en çok merak ettikleri konulardan birisi, yurtdışındaki üniversitelerin taban puanıdır. Yurtdışındaki üniversiteler, her ülkenin kendi eğitim politikasına ve üniversitenin benimsediği ilkelere bağlı olarak çok farklı kabul koşullarına göre öğrenci kabul ederler. Örneğin, Almanya’nın köklü üniversiteleri belli bir dil yeterliliğini kanıtlamanızı talep eder ve üniversiteler kendi kriterlerine göre adayları bizzat sınava tabi tutarlar. Bunun nedeni, belirledikleri öğrenci profilini korumak istemeleridir. 

Herkesin bildiği gibi Türkiye Cumhuriyeti sınırlarında faaliyet gösteren devlet üniversiteleri ve özel üniversiteler, üniversite giriş puanları ve sıralamalarına göre öğrenci kabul etmektedir. Bu sınavlara milyonlarca kişinin girdiği ve yıllar süren zorlu bir hazırlık sürecini gerektirdiği göz önüne alındığında, çok az kişi bu sınavlardan başarılı olarak dilediği bölümü dilediği üniversitede okuma hayalini gerçekleştirebilmektedir. Çeşitli nedenlerle hayalini kurduğu bölüme yerleşemeyenler ya hayallerinden vazgeçmek zorunda kalmakta ya da üniversite sınavına tekrar hazırlanmak zorunda kalarak zaman kaybı yaşamaktadır.

Ancak yurtdışında taban puanı istemeyen üniversitelere kayıt yaptırarak kaliteli bir üniversite eğitimi alıp hayalini kurduğunuz mesleğe kavuşmanız mümkün! Hem de dünyanın en iyi ilk 1000 üniversitesinde sınavsız okuyabilirsiniz! Nasıl mı? Örneğin, yurtdışı eğitimi bir devlet politikası olarak benimseyen Polonya ve Ukrayna’nın en iyi üniversitelerinde okumak için Türkiye’deki üniversite sınavından herhangi bir puan almanız gerekmez. Bu üniversitelerin pek çoğu, YÖK tarafından tanınan QS World Ranking ve Times Higher Education sıralamalarında ilk 1000’de yer alıyor!

Dünyanın en iyi ilk 1000 üniversitesine sadece lise diplomanızla kayıt yaptırabilirsiniz. Draft Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ayrıcalığıyla sunduğumuz bu seçeneklerden faydalanmak ve kariyer planlamanızı vakit kaybetmeden başlatmak için bizimle hemen iletişime geçebilirsiniz. Siz hayallerinizi anlatın, biz tüm koşulları ve ihtiyaçlarınızı değerlendirerek size en uygun seçeneği belirleyelim! Bize Ankara, İstanbul veya İzmir ofislerimizden ulaşabilir, dilerseniz uzman danışmanlarımız tarafından aranmak üzere iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız